mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ogłoszono przetargi na drogę S7 Lubień-Rabka Zdrój

Ogłoszono przetargi na drogę S7 Lubień-Rabka Zdrój

Ruszyło postępowanie przetargowe na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku od Lubnia do Rabki Zdrój. Ostatecznych wykonawców tego fragmentu drogi poznamy już przyszłego roku.

Ogłoszono przetargi na drogę S7 Lubień-Rabka Zdrój
Budowa drogi ekspresowej S7 pomiędzy Lubniem i Rabką Zdrojem podzielona została na trzy odcinki: Lubień - Naprawa, Naprawa – Skomielna Biała wraz z budową tunelu i Skomielna Biała – Chabówka. Tym samym przybliża się oczekiwana przez wielu kierowców podróżujących z różnych stron Polski "Zakopianką" perspektywa bezpieczniejszego i sprawniejszego podróżowania na Podhale, w Tatry i na południe Europy.

Będzie to bardzo różnorodna, a przede wszystkim niezwykle malownicza droga ekspresowa. Wyjątkowość trasy S7 na odcinku Lubień – Rabka podyktowana została przez przyrodę. Inżynierowie, by dostosować się do warunków terenowych, aż połowę trasy głównej czyli 8 km zaprojektowali po wiaduktach, estakadach i mostach oraz w tunelu. Dwukomorowy tunel o długości 2,058 km pod Małym Luboniem, z awaryjnymi przejściami między komorami, dwoma portalami oraz pełną infrastrukturą z wyposażeniem drążony będzie w niejednorodnych skałach fliszu karpackiego, poprzecinanych uskokami. W najwyższym punkcie od dna tunelu do wierzchołka góry będzie 107 m.Oprócz tunelu zaprojektowano 38 obiektów mostowych, w tym 10 mostów na ciekach wodnych, pozostałe to wiadukty i łącznice. Dwa węzły drogowe: "Skomielna" i "Zabornia", trzy MOP-y w Lubniu, Krzeczowie i Zbójeckiej Górze oraz 25 km dróg dojazdowych obsługujących przyległe tereny. Najdłuższy wiadukt będzie miał około 992 metry długości.

Oferty na budowę trzech fragmentów drogi ekspresowej S7 można składać do lutego 2015 roku.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Krak 2015-01-02

Wystarczy spojrzeć na budowę gdańskiego tunelu pod martwą Wisłą, to nie jest prosta rzecz. Drążenie i późniejsze wykończenie obiektu musi potrwać.

~Ja i mój klekot 2014-12-23

Budowa tak krótkiego i drogiego odcinka z uwagi na warunki terenowe i geologiczne jest bardzo kosztowna i trudna . Z tąd 15 km odcinek podzielony został na 3 odcinki,z uwagi na b.duży ruch na krętej górskiej drodze jest on bardzo potrzebny.Martwi natomiast długi okres budowy środkowego odcinka(Naprawa -Skomielna ,z tunelem) aż....54 miesiące,z wył.okr .zimowych

~ponury 2014-12-22

za te pieniądze można by domknąć obwodnice Krakowa i jeszcze by zostało

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.