mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ograniczenia na ‘nowym’ moście w Łomży

Ograniczenia na ‘nowym’ moście w Łomży

Prezydent Miasta Łomża, wprowadził, w ramach czasowej organizacji ruchu, na tzw. “nowym” moście przez rzekę Narew, w ciągu ulicy Sikorskiego, ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 15 ton. Zezwolenie na ruch ciągły samochodów ciężarowych mostem, gdzie przekroczone są wartości graniczne konstrukcji, groziłoby katastrofą budowlaną.

Ograniczenia na ‘nowym’ moście w Łomży

„Na podstawie wykonanych precyzyjnych pomiarów robionych nieprzerwanie od 1999 roku do dnia dzisiejszego oraz na podstawie analizy osiadania podpór mostu okazało się, że została przekroczona jedna z wartości dopuszczalnych, określona w instrukcji eksploatacji mostu (jej wartość wynosi ponad 107% dopuszczalnej normy granicznej). Zarejestrowano również znaczne różnice osiadania poszczególnych podpór mostu po stronie wody niskiej” – informuje UM Łomża.

W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie powyższej regulacji konstrukcji nośnej. Jest to zadanie inwestycyjne, w pełni finansowane z budżetu miasta w ramach bieżącego utrzymania dróg. Koszty niezbędnej regulacji podpór oszacowano na około 300 tysięcy złotych.

Średnio w ciągu godziny przez Łomżę przejeżdża około 190 samochodów ciężarowych, co daje około 1 mln 600 tys. w ciągu roku. Na tak dużą ilość samochodów przejeżdżających przez Łomżę składają się pojazdy jadące w ruchu tranzytowym od granicy państwa z Litwą i Rosją oraz fakt, że przez Łomżę przejeżdżają również samochody ciężarowe obsługujące zakłady produkcyjne i przemysłowe z północnej części województwa podlaskiego oraz wschodniej części województwa warmińsko – mazurskiego. „Należy pamiętać, że w celu zakwestionowania i cofnięcia decyzji GDDKiA o wznowieniu ruchu TIR-ów na drodze krajowej Nr 61, a co za tym idzie ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych przez nasze miasto, Prezydent w lipcu 2006 roku skierował powyższą sprawę do rozpatrzenia przez prokuraturę. Sprawa została umorzona. Jednakże Prezydent nadal stoi na stanowisku, że zezwolenie na ruch ciężki pojazdów po drodze krajowej i mostem klasy C stanowiło naruszenie prawa (przepisy dopuszczają taki ruch po mostach klasy A i B)” – podkreśla UM Łomża w komunikacie.

Władze Łomży czynią starania o przyśpieszenie budowy obwodnicy, która byłaby rozwiązaniem większości komunikacyjnych problemów miasta i regionu.


Przeczytaj także:

Nowoczesne drogi Podlasia (2007-01-09)

Obwodnica Łomży za 7 lat (2006-09-01

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross