mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ograniczenia w tonażu dla tranzytu przez Augustów

Ograniczenia w tonażu dla tranzytu przez Augustów

Jazda tirów tranzytem przez centrum Augustowa traci już jakikolwiek sens. Ustawione zostało bowiem dodatkowe oznakowania pionowe ograniczające ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 ton po starej drodze krajowej nr 8 na odcinku od jej skrzyżowania z ul Turystyczną w Augustowie, aż do ronda Płociczno koło Suwałk.

Ograniczenia w tonażu dla tranzytu przez Augustów

Jednocześnie począwszy od „węzła Augustów” ustawiane są znaki uprzedzające i informujące o ograniczeniu tonażowym na odcinku Augustów – Suwałki. Lokalizacje każdego z tych znaków pozwalają kierowcom na podjęcie decyzji o zawróceniu na jednym z rond i powrocie na nowowybudowana obwodnice Augustowa

Znaki będą obowiązywać z chwilą zakończenia prac.

Stara droga nr 8 (od skrzyżowania z ul. Turystyczną w Augustowie do ronda Płociczno):

Wprowadzone zostały ograniczenia w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t - znaki B-5 (7,5 t) z tabliczką: „Nie dotyczy mieszkańców, gospodarki leśnej i komunalnej oraz zaopatrzenia obszaru gmin Nowinka i Suwałki”.

- Znaki B-5 z tabliczkami tanęły na całym odcinku starej drogi, tzn. od skrzyżowania z ul. Turystyczną w Augustowie do ronda Płociczno. Przyjęto ogólną zasadę powtarzania znaków zakazu (B-5) za każdym skrzyżowaniem.

 Miasto Augustów:

Przyjęto zasadę niestosowania ograniczeń w ruchu na odcinku starej drogi nr 8 (Al. Wojska Polskiego, Chreptowicza, Brzostowskiego, 29 Listopada, ul. Wyszyńskiego). Pojazdy tranzytowe nie pojawią się w Augustowie, jeżeli na zasadniczym odcinku starej drogi nr 8 (starodroże) będą obowiązywać ograniczenia w ruchu.

- Na początku ul. Wyszyńskiego ustawiono  znak F-5 informujący o ograniczeniu tonażu we wskazanej na znaku odległości.

- Dodan piktogram znaku B-5 (7,5 t) na tablicach E-1 na wlotach ul. 29 Listopada i ul. Sejneńskiej.

- Na węźle Augustów na drodze nr 61 z kierunku Łomży ustawiono znaki F-12 (7,5t) „wskazanie przejazdu tranzytowego przed skrzyżowanie” (za wlotem drogi wewnętrznej i przed drugą częścią ronda).

- Ustawiono znaki typu F informujące o ograniczeniach tonażu w następujących lokalizacjach: przed węzłem Augustów na drodze nr 61 z kierunku Warszawy; przed węzłem Augustów na drodze nr 8 z kierunku Białegostoku; przed rondem Solidarności (Al. Wojska Polskiego); przed rondem Marconiego (ul. Brzostowskiego).

Lokalizacje każdego z powyższych znaków pozwalają na podjęcie przez kierowcę decyzji o zawróceniu na jednym z rondi powrocie na obwodnicę

Rondo Płociczno:

- Ustawiono znak F-12 (7,5t) na wlocie z kierunku Suwałk.

- Ustawiono znak F-13 (7,5t) nad znakami E-3 w kierunku łącznika do węzła Suwałki Południe.

- Pierwszy znak zakazu B-5 (7,5t) na starej drodze nr 8 stanął  na wylocie z ronda w kierunku Nowinki.

Tematy w artykule: podlaskie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.