mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ograniczenie prędkości w Markach

Ograniczenie prędkości w Markach

Podróż przez Marki krajową ósemką jest bezpieczniejsza, bo właśnie wprowadzony został zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Ograniczenie prędkości w Markach
- Zlikwiduje to problem niebezpiecznych manewrów kierowców TIRów, które stwarzały zagrożenie dla innych użytkowników drogi - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Marki są drugim co do wielkości natężenia ruchu wylotem z Warszawy. Dziennie przejeżdża tam prawie 40 tysięcy pojazdów. Kolejnym odciążeniem dla tej miejscowości będzie obwodnica Marek, dla której prowadzone jest obecnie postępowanie przetargowe, a realizację przewiduje się w latach 2014-2016.
Tematy w artykule: drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Ruszył drugi etap przetargu na obwodnicę Sanoka

Ruszył drugi etap przetargu na obwodnicę...

Polskie drogi 2015-09-07

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

~sdf 2013-06-14

Dokładnie tak. Powinniśmy wzorem Słowacji mieć taki zakaz na wszystkich dwupasmówkach. To jest absurd, że jakiś kolo jedzie 90,2km/h, wbija się (często niebezpiecznie) na lewy pas, żeby wyprzedzić takiego co jedzie 90,0km/h. I tak się wyprzedzają przez kilka minut, po czym i tak spotykają się na kolejnych światłach / bramkach.

~astrolog 2013-06-13

To samo uczyniono na autostradowej obwodnicy Krakowa. Byl tam straszny tlok, korki, a wyscigi TIRow pod gorke powodowaly, ze predkosc byla dramatycznie niska. Wprowadzono zakaz wyprzedzania przez ciezarowki. I co sie stalo? jest porzadek, nie ma korkow, ruch jest plynny i spokojny. Czesciej powinny byc wprowadzane te zakazy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.