mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Olbrzymie zainteresowanie budową S17

Olbrzymie zainteresowanie budową S17

142 wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym na budowę drogi ekspresowej S17 Kurów – Lublin – Piaski złożono w siedzibie lubelskiego oddziału GDDKiA. Blisko 70-kilometrowy odcinek trasy został podzielony na pięć zadań. Prace mają ruszyć w III kwartale 2010 roku.

Olbrzymie zainteresowanie budową S17
Większość wniosków złożyły bowiem konsorcja składające się z kilku firm. Wśród zainteresowanych budową trasy ekspresowej są firmy: z Austrii, Białorusi, Chin, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Słowacji i Turcji.

Na pierwszy odcinek trasy od węzła Sielce do węzła Bogucin wpłynęło 28 wniosków. Na drugi, od węzła Bogucin do Dąbrowica wraz z budową przedłużenia od węzła Dąbrowica w stronę granic miasta, wpłynęło 29 wniosków. Na trzeci odcinek trasy, od węzła Dąbrowica do węzła Lubartów, wpłynęło 28 wniosków. Na czwarty, od węzła Lubartów do węzła Witosa, 29 wniosków. Na ostatni, od węzła Witosa do początku obwodnicy Piask wraz z budową nowego wlotu do Świdnika, 28 wniosków.  

Komisja przetargowa skontroluje załączone do wniosków informacje o zdolności ekonomicznej, finansowej i technicznej wykonawców do podjęcia się realizacji zadania. Do zainteresowanych firm i konsorcjów, które przejdą weryfikację dokumentów, wysłane zostaną zaproszenia do udziału w drugim etapie przetargu. Jeżeli liczba wykonawców spełniających warunki będzie większa niż 20 na jedno zadanie, to o zakwalifikowaniu zadecyduje dodatkowa ocena doświadczenia zawodowego wykonawcy – informuje GDDKiA  oddział w Lublinie.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~zzxx 2010-02-27

Oburzony nie bulwersuj sie tak, bo nie ma czym. Myslisz ze to taki wielki przekret, ze zrobia 55 km a wezma kase za 70? Stuknij sie w głowę, poszukiwaczu spisków, bo nie ma się czym oburzać!

~Marcin 2010-02-26

To dlaczego jest różnica w odległości, jest bardzo proste do wytłumaczenia. Stara 17 przechodzi niemal prosto przez lublin a nowa s 17 będzie to miasto objeżdżała dosyć wyraźnym półkolem;)

~oburzony 2010-02-26

Dziwne bo na mapie GPS ten odcinek co oni podaja a więc GDDKiA ma ponad 70 km a na mapie GPS odległosci pomiędzy knurowem a piaskami przez lublin to odległośc 55,4 km ! Skąd więc taka duża różnica ??????

~Jotgie 2010-02-26

Właściwie nie od Kurowa a od węzła Sielce tj. przyszłego włączenia drogi nr 12 (od istniejącej obwodnicy Puław) z tego co wiem - włącznie z budową tego węzła. Szkoda tylko, że do tego czasu obwodnica Puław - ETAP II nie będzie zrobiony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando