Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Olkusz - inwestycja za 50 mln zł

Olkusz - inwestycja za 50 mln zł

Prawie 50 mln zł kosztowała modernizacja drogi krajowej nr 94 Kraków-Bytom w Olkuszu. W piątek, 28 października oddano do ruchu przebudowaną drogę, kończąc tym samym inwestycję, której głównym zadaniem jest usprawnienie ruchu w tym mieście.

Olkusz - inwestycja za 50 mln zł

Łącznie inwestycja krakowskiego oddziału GDDKiA kosztowała 48,9 mln zł brutto (prace montażowo-budowlane wraz z dokumentacja i nadzorem) i została w całości sfinansowana ze środków budżetu państwa. Realizację kontraktu rozpoczęto wiosną 2004 roku i zakończono zgodnie z planem w październiku 2005 roku.
 
Wykonawcą było konsorcjum utworzone przez: Krakowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA oraz Przedsiębiorstwo Budowy Mostów w Lubartowie Sp. z o.o. - obecnie: Mota - Engil Polska S.A., z którym podpisano kontrakt o wartości 47,2 mln zł brutto.

Inwestycja podzielona została na dwa zadania:

- rozbudowa drogi do parametrów GP (główna przyspieszona) na odcinku o długości ponad 1, km obejmująca m.in. budowę drugiej jezdni, przebudowę i wzmocnienie istniejącej jezdni do obciążenia 115 kN/oś, dobudowę pasa ruchu do wyprzedzania, budowę poboczy bitumicznych oraz ziemnych. Ponadto wybudowano cztery obiekty mostowe: dwa wiadukty nad torami kolejowymi (po rozbiórce uszkodzonego wiaduktu) i dwa przepusty drogowe oraz kanalizacje deszczową.  Dodatkowo zamontowano ekrany akustyczne i oświetlenie uliczne.
- przebudowa nawierzchni obu jezdni z dostosowaniem do unijnych norm obciążeń 115 kN/oś 3,5 kilometrowego odcinka trasy od Sławkowa do Bolesława wraz z przebudową obiektów inżynierskich w Ujkowie i Bolesławiu.

Zgodnie z zapowiedziami Zbigniewa Rapciaka, w przyszłym roku ruszy kolejny etap modernizacji drogi nr 94, polegający na przebudowie 12-kilometrowego odcinka w kierunku Krakowa. Na 2007 r. zaplanowano dobudowanie około 2-kilometrowego dojazdu do węzła w Modlnicy pod Krakowem, co pozwoli na bezpośrednie połączenie z autostradą A4. Szacowana wartość planowanych inwestycji wyniesie ok. 50 mln zł.

Tematy w artykule: malopolskie droga nr 94 Olkusz

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~g11111 2008-04-12

bez komentarzy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj