mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Olsztyn: Obwodnica Kopernika

Olsztyn: Obwodnica Kopernika

Obwodnica potrzebna jest nie tylko Olsztynowi, ale także mieszkańcom wielu okolicznych miejscowości. Niestety w dalszym ciągu nie ustalono jej przebiegu. Przeanalizowane muszą zostać wszystkie warianty planowanego obejścia, które otrzymało nazwę Obwodnicy Kopernika.

Olsztyn: Obwodnica Kopernika
Budowa Obwodnicy Olsztyna to jedna z priorytetowych inwestycji. Z zebranych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad danych wynika, że jeżeli w ciągu najbliższych kilku lat znacząco nie poprawi się organizacja ruchu w mieście, to Olsztynowi grozi paraliż komunikacyjny. Problem może rozwiązać tylko budowa nowoczesnej obwodnicy, która odciąży ruch nie tylko w centrum miasta, ale i na jego obrzeżach.

W 2005 roku olsztyński oddział GDDKiA we współpracy z Urzędem Miasta Olsztyna zlecił wykonanie Koncepcji Programowej Obwodnicy Olsztyna, którego podjęło się biuro Arcadis Profil Sp z o.o., jednak do tej pory nie wybrano ostatecznego przebiegu planowanej trasy.

Według założeń trasa ma łączyć drogę krajową nr 7 z drogą nr 51 i ma się składać z trzech części: Obwodnica Zachodnia (droga krajowa nr 16), Obwodnica Południowa (drogi krajowe nr 16 i 51), Obwodnica Wschodnia (droga krajowa nr 51).

W związku z koniecznością analizy wszystkich przygotowanych wariantów trasy, odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego, w którym uczestniczyli mieszkańcy i przedstawiciele gmin. Rozmawiano o przebiegu północno-wschodniego odcinka obwodnicy Olsztyna. Przy ustalaniu ostatecznego wariantu trasy trzeba przeanalizować wszystkie argumenty, które podnosili mieszkańcy. Obwodnica wciąż wzbudza olbrzymie emocje wśród mieszkańców gminy Dywity. Wariant VI Fioletowy zaproponowany przez GDDKiA  przecina gminę Dywity na pół i przechodzi przez tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe oraz inwestycje. Mieszkańcy gminy proponują, żeby obwodnica przebiegała za jeziorem Wadąg, co jest według nich najkorzystniejsze i najmniej konfliktowe.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~hjokiel 2009-01-24

A gdzie jest napisane, że przez Olsztyn przebiega DK-7? Obwodnica ma łączyć tę trasę z wyżej wymienionymi. Tak swoją drogą znaczenie "siódemki" na odcinku Olsztynek - Gdańsk zdecydowanie spadnie. Jazda z Gdańska do Warszawy tą trasą to nawet przy dwóch jezdniach będzie podróż 4. godzinna, podczas gdy pociąg ma pokonać ją w 3 godziny, autostradą nr 1 i 2 też 3, nie mówiąc już o samolocie.

~osskaa 2008-05-08

od kiedy to przez Olsztyn przebiega DK nr 7?? co za nierzetelności...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando