mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oni dokończą budowę A1 Stryków-Tuszyn

Oni dokończą budowę A1 Stryków-Tuszyn

W dniu wczorajszym poznaliśmy wykonawcę, który dokończy budowę autostrady A1 na odcinku ze Strykowa do węzła Tuszyn. W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Budimeksu i spółki Strabag.

Oni dokończą budowę A1 Stryków-Tuszyn
Do wybudowania pozostał odcinek o łącznej długości 13,3 kilometra. Z blisko 16-kilometrowego odcinka od węzła Romanów do węzła Tuszyn wyłączony jest bowiem gotowy już fragment trasy o długości 2,7 km, który powstał w ramach budowy odcinka drogi ekspresowej S8, czyli węzła "Łódź - Południe".

Zwycięska oferta konsorcjum Budimex - Strabag, która okazała się korzystniejsza od pięciu innych wykonawców, opiewa na kwotę 327.041.625 zł. Wykonawca na dokończenie budowy ma 22 miesiące bez wyłączania okresów zimowych, od chwili podpisania umowy. Wybudowany odcinek będzie stanowił wschodnią autostradową obwodnicę Łodzi, a jednym z jego głównych zadań będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta.

Firmy Budimex oraz Strabag będą musiały jeszcze wybudować 13 obiektów inżynieryjnych, wykonać roboty ziemne oraz kontrukcję drogi, a także ułożyć nawierzchnię betonową.


    
O zmianie wykonawcy budowy tego odcinka autostrady A1 dowiedzieliśmy się w styczniu br., kiedy to GDDKiA zerwał umowę z konsorcjum Polimex-Mostostal, który to doprowadził do dużych opóźnień na rzeczonym odcinku A1, a także na A4 od Rzeszowa do Jarosława.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~tomasso 2014-10-02

dzięki Panowie za info! Oby szybko dokończyli, bo przecież do mega strategiczny odcinek dla A1A2 i S*, a jadąc z Wrocka na Białystok wciąż nie można dojechać autostradą

~warszawiak 2014-10-01

Jeszcze jedno. To, że odcinek od Tuszyna do węzła "Romanów" wykona konsorcjum firm Budimex i Strabag pozwala wierzyć, że zostanie on zbudowany w kontraktowym terminie na dokończenie. Niepokojące jest to, że nie oni będą kończyć budowę samego węzła "Romanów". Oby nie było tak, że z S8 nie będzie można skręcić na gotową A1 w kierunku Strykowa, bo nie będzie gotowy środkowy odcinek z w/w węzłem "Romanów". Nie jeden raz tak już bywało. Klasyczny przykład, to ostatni odcinek S8 od DK1 do A1 razem z węzłem "Łódź Południe". Ale...tfu, tfu, na psa urok, oby tym tym razem wszystko odbyło się bez dalszych opóźnień. I tak termin dokończenia upływa 31.08.2016 r., czyli ponad trzy lata po kontraktowym terminie pierwotnym wymienionym w umowie z nieudacznikiem Polimex, nie mówiąc już o tym, że swojego czasu Grabarczyk porywając się z motyką na słońce usiłował zbudować cały ogromny odcinek w systemie PPP od Strykowa do Pyrzowic (milczał przy tym, że odcinek autostrady A1 Tuszyn-Piotrków od dawna istnieje) i obiecywał, że odcinek Stryków-Częstochowa powstanie na....Euro 2012, a odcinek Częstochowa-Pyrzowice dwa lata później, czyli w tym roku. Tymczasem Odcinek Stryków-Tuszyn nie postanie nawet na...Euro 2016 we Francji.

~warszawiak 2014-10-01

Całkowicie zgadzam się z moim Przedmówcą, w trakcie czytania artykułu miałem zamiar o tym napisać, ale Jumper mnie uprzedził. Dodam, że rozdrabnianie się z podpisywaniem umów w różnym czasie, to są już naprawdę kpiny. Kiedy wreszcie podpiszą umowy na cały najważniejszy obecnie (po wybudowaniu A2 Stryków-Konotopa) autostradowy odcinek w Polsce od Tuszyna do Strykowa? Przetarg na dokończenie się ślimaczył niemiłosiernie, ale na szczęcie mamy to już za sobą. Ale wszystkim wychodzi bokiem niewywalenie na zbity pysk nieudacznika Polimexu przez GDDKiA co najmniej rok wcześniej, przez co cały sezon budowlany 2014 r. został stracony.

~jumper 2014-10-01

Poprawiam błędy autora, żeby ludzie coś z tego zrozumieli : Od Strykowa do Tuszyna jest nie "blisko 16" a blisko 40 km i odcinek ten podzielono na trzy zadania : odcinek pierwszy, liczący około 14 kilometrów, rozpoczynający się najbliżej Strykowa zbuduje konsorcjum firm Strabag i Budimex i o tym jednym fragmencie pisze autor powyższych wypocin. Odcinek środkowy 10 km wybuduje firma Mota-Engil za 361 mln zł. Trzeci odcinek 16 km wybuduje także konsorcjum Budimex-Strabag za 327 mln zł. Powyższy artykuł dotyczy tylko pierwszego z wymienionych zadań a nie całości odcinka Stryków-Tuszyn jak autor sugeruje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.