mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opłaty za oświetlenie dróg jak kukułcze jajo

Opłaty za oświetlenie dróg jak kukułcze jajo

Kilka miesięcy temu została podjęta akcja regulacji stanu prawnego oświetlenia przy drogach krajowych w miejscach, gdzie GDDKiA ponosiła jeszcze jego koszty. Obecnie opłaty za oświetlenie dróg krajowych ponosić będą samorządy. Wyjątkiem są autostrady – tu za światło płaci GDDKiA.

Opłaty za oświetlenie dróg jak kukułcze jajo
Cały proces regulacji kwestii opłat został podjęty w oparciu o przepisy ustaw: o drogach publicznych i  prawa energetycznego, a także z interpretacją tych przepisów przedstawioną na forum Sejmu przez Ministerstwo Infrastruktury. Niestety zdarzają się sytuacje, że mimo obowiązujących przepisów samorządy nie chcą wziąć na siebie obowiązków wynikających z prawa. Samorządy tłumaczą to brakiem pieniędzy.

Pod znakiem zapytania staje wówczas bezpieczeństwo użytkowników nieoświetlonych dróg. Niestety w tej kwestii, przepisy nakazują kierowcom zachować ostrożność i dostosować jazdę do panujących warunków na drodze.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wolniej na niemieckich autostradach

auto motor i sport 0000-00-00

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~CIEMNOŚĆ WIDZĘ 2011-04-23

Jak biedni mają płacić, to przyzwyczaić się trzeba będzie do ciemności nocnych. Jak ktoś nie ma to nikt go nie zmusi ustawą aby miał.

~Voyt3c 2011-04-06

Co racja to racja, obecne rozwiązania, są nieco upośledzone. Jednak co do dróg ekspresowych. Gdzie mogę znaleźć skrzyżowania dróg ekspresowych o których piszesz? Może faktycznie nie jeżdżę setek tysięcy kilometrów po Polsce, ale jeszcze nie widziałem, żeby droga ekspresowa krzyżowała się z inną ekspresową ;)

~Czy ekspresówka to droga lokalna??? 2011-04-06

Dlaczego gmina ma płacić za coś co nie jest jej własnością i na co nie ma/nie miała wpływu podczas budowy? Chyba po to gmina jest właścicielem dróg lokalnych, żeby płacić za utrzymanie dróg lokalnych; powiat za powiatowych; województwo za wojewódzkich, a GDDKiA za krajowych!!!

~bandyctwo!!! 2011-04-06

Nic innego niż rządowe bandyctwo!!! Przykład: wielkie skrzyżowanie dróg ekspresowych na terenie biednej gminy wiejskiej - czy to w porządku, żeby kilka tysięcy ludzi płaciło za oświetlenie, z którego korzysta pół kraju?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.