mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opłaty za oświetlenie dróg jak kukułcze jajo

Opłaty za oświetlenie dróg jak kukułcze jajo

Kilka miesięcy temu została podjęta akcja regulacji stanu prawnego oświetlenia przy drogach krajowych w miejscach, gdzie GDDKiA ponosiła jeszcze jego koszty. Obecnie opłaty za oświetlenie dróg krajowych ponosić będą samorządy. Wyjątkiem są autostrady – tu za światło płaci GDDKiA.

Opłaty za oświetlenie dróg jak kukułcze jajo
Cały proces regulacji kwestii opłat został podjęty w oparciu o przepisy ustaw: o drogach publicznych i  prawa energetycznego, a także z interpretacją tych przepisów przedstawioną na forum Sejmu przez Ministerstwo Infrastruktury. Niestety zdarzają się sytuacje, że mimo obowiązujących przepisów samorządy nie chcą wziąć na siebie obowiązków wynikających z prawa. Samorządy tłumaczą to brakiem pieniędzy.

Pod znakiem zapytania staje wówczas bezpieczeństwo użytkowników nieoświetlonych dróg. Niestety w tej kwestii, przepisy nakazują kierowcom zachować ostrożność i dostosować jazdę do panujących warunków na drodze.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~CIEMNOŚĆ WIDZĘ 2011-04-23

Jak biedni mają płacić, to przyzwyczaić się trzeba będzie do ciemności nocnych. Jak ktoś nie ma to nikt go nie zmusi ustawą aby miał.

~Voyt3c 2011-04-06

Co racja to racja, obecne rozwiązania, są nieco upośledzone. Jednak co do dróg ekspresowych. Gdzie mogę znaleźć skrzyżowania dróg ekspresowych o których piszesz? Może faktycznie nie jeżdżę setek tysięcy kilometrów po Polsce, ale jeszcze nie widziałem, żeby droga ekspresowa krzyżowała się z inną ekspresową ;)

~Czy ekspresówka to droga lokalna??? 2011-04-06

Dlaczego gmina ma płacić za coś co nie jest jej własnością i na co nie ma/nie miała wpływu podczas budowy? Chyba po to gmina jest właścicielem dróg lokalnych, żeby płacić za utrzymanie dróg lokalnych; powiat za powiatowych; województwo za wojewódzkich, a GDDKiA za krajowych!!!

~bandyctwo!!! 2011-04-06

Nic innego niż rządowe bandyctwo!!! Przykład: wielkie skrzyżowanie dróg ekspresowych na terenie biednej gminy wiejskiej - czy to w porządku, żeby kilka tysięcy ludzi płaciło za oświetlenie, z którego korzysta pół kraju?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.