mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opole: Hiszpanie przeanalizują obwodnicę

Opole: Hiszpanie przeanalizują obwodnicę

Opole od jakiegoś czasu dysponuje północną obwodnicą, która jednak nie spełnia wszystkich oczekiwań i nie rozwiązuje problemów komunikacyjnych. Hiszpański Funduszu Wspierania Rozwoju pokryje koszty związane z opracowaniem nowych rozwiązań komunikacyjnych na obwodnicy

Opole: Hiszpanie przeanalizują obwodnicę
Ponad 12 km północna obwodnica Opola, znajdująca się w ciągu drogi krajowej nr 94, została w całości oddana do użytku na początku 2007 roku i miała zmniejszyć ruch w centrum miasta. Wcześniej na 15 km śródmiejskim odcinku, ruch tranzytowy na krajówce nakładał się na ruch podstawowego układu komunikacyjnego miasta. Istniejąca obwodnica pozwala na ominięcie centrum, jednak mimo wszystko nie spełnia oczekiwań, gdyż często tworzą się na niej korki.

W związku z występującymi problemami komunikacyjnymi, niezbędne jest opracowanie nowych rozwiązań. Prezydent Miasta wystąpił o sfinansowanie opracowania dokumentacji z hiszpańskiego Funduszu Wspierania Rozwoju w ramach Linii Finansowania FEV (Financiación De Estudios De Viabilidad). Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i rząd Hiszpanii sfinansuje stadium. Będzie ono obejmować analizę techniczną i technologiczną infrastruktury transportu na badanym obszarze, jej wpływ na rozwój miasta, problemy z nasyceniem ruchu drogowego oraz wpływ projektu na te czynniki. Ponadto zbadany zostanie wpływ na środowisko naturalne ze wskazaniem środków ochrony środowiska (np. ekrany akustyczne), parametry socjoekonomiczne oraz aspekty prawne związane z projektem i analizę ryzyka realizacji projektu.

Koszt opracowania koncepcji rozwiązującej problem północnej obwodnicy Opola to 300 tys. euro. Zostanie ona zrealizowana w ciągu 6 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~sojomail 2008-02-18

dzien dobry... czy ja dobrze rozumie, czy obwodnica Opola NIE JEST bezkolizyjna ??? Hahaha, gratuluje wszystkim ktoryz uczestniczyli w jej budowie...

~R 2008-02-15

300 tys. euro,? Znowu ktoś się z ratusza buduje ?

~taxidriver 2008-02-14

bo obwodnica takiego miasta jak Opola to juz od razu powinna byc bezkolizyjna

~oplanin 2008-02-14

To ja zrobię to za darmo i to szybciej niż w 6 mieś. Uwaga rozwiązanie: cała obwodnica powinna być 2 pasmowa! Zatory, korki, liczne wypadki są tylko na odcinkach obwodnicy, które mają tylko 1 pas ruch w jedną str.

~majster 2008-02-14

kolejne przykłady udanych obwodnic - Jasło i Gorlice na dk 28. W Gorlicach obwodnica ma jakieś 1,5 km i kończy się w środku miasta, oczywiście w godzinach szczytu jest zakorkowana. W Jaśle jest jeszcze lepiej, tam obwodnica omija centrum i przechodzi przez przemysłową część miasta.Ma ok. 4 km. i jest na niej 7 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną i jedno rondo a pomiędzy skrzyżowaniami są zakręty z linią ciągłą i zakazami wyprzedzania, co powoduje, że na 4 km "obwodnicy" nie ma jak wyprzedzić. Nie rozumiem po co GDDKiA finansuje takie projekty, przecież to są wewnątrz miejskie ulice, niech sobie samorządy same takie cuda inżynierii drogowej finansują.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.