mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opolskie projekty drogowe

Opolskie projekty drogowe

Projekt budowy obwodnicy miejscowości Biała wyniesie ponad 38 mln złotych. Zgodnie z planem realizacja projektu zakończy się w maju 2008 roku. To już kolejne zadanie na które udało się pozyskać fundusze unijne.

Województwo opolskie pozyskało dofinansowanie ze środków EFRR w ramach ZOPRR  na projekt "Budowa obwodnicy m. Biała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 414 Opole-Lubrza". Dofinansowanie wyniesie 75 % wartości, tj. ponad 28,6 mln zł.

Jest to już kolejny projekt z zakresu infrastruktury drogowej, na którego realizację Województwo Opolskie otrzymało środki z Unii Europejskiej. Wybudowana obwodnica
o długości 3,92 km wpłynie na zmniejszenie ruchu pojazdów jadących w stronę granicy
z Czechami, który obecnie odbywa się przez zabytkowy rynek Białej.

W 2004 roku województwo pozyskało fundusze unijne na realizację następujących zadań

  • Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 426 na odcinku Olszowa-Zalesie długości 5km - wartość dofinansowania z EFRR to ponad 13,75 mln zł. Droga nr 426 Strzelce Opolskie-Kędzierzyn-Koźle poprzez węzeł "Olszowa" stanowi połączenie autostrady A-4 z układem komunikacyjnym woj. opolskiego.
  • Przebudowa przepustu i odcinka drogi wojewódzkiej nr 414 w miejscowości Krobusz - wartość dofinansowania z EFRR wynosi ponad 1 mln zł (75% dofinansowania). Natomiast droga wojewódzka nr 414 stanowi najkrótsze połączenie miasta Opola i węzła autostrady A-4 w Dąbrówce z pełnotowarowym przejściem granicznym Trzebinia-Bartulowice. Uznana jest za jeden z głównych elementów wewnętrznej komunikacji regionu a autostradą A-4, jest także głównym ciągiem łączącym region z obszarami rekreacji w Górach Opawskich.

Jednym z założeń planowanych zadań jest dostosowanie sieci drogowej do przyjętych przez Unię Europejską warunków okresu przejściowego obejmujących udostępnienie od momentu członkostwa ściśle określonych tras przejazdów obejmujących podstawowe szlaki komunikacyjne. Samorząd Województwa Opolskiego we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich planuje wykorzystać okres przejściowy na rozwiniecie programu modernizacji i przebudowy wojewódzkiej sieci drogowej, uwzględniając również pełne wykorzystanie środków wspólnotowych pochodzących z funduszy strukturalnych.

Przeczytaj także:

20 obwodnic za 770 mln złotych (2005-11-18)

Obwodnica Dobrodzienia (2005-06-02)


Podobne wiadomości:

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando