mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opolszczyzna chce obwodnic

Opolszczyzna chce obwodnic

Spośród czternastu planowanych w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015 obwodnic, trzy (Niemodlina, Nysy i Kędzierzyna-Koźla) miały być budowane na terenie województwa opolskiego. Z doniesień medialnych wynika, że wypadły wszystkie.  
 

Opolszczyzna chce obwodnic
Na zwołanej 11 grudnia nadzwyczajnej sesji radni jednogłośnie przyjęli apel skierowany do prezesa Rady Ministrów, w którym sprzeciwiają się propozycji ministra transportu o usunięciu z programu opolskich obwodnic.

Wszystkie obwodnice mają już gotową dokumentację, dodatkowo samorządy Niemodlina i Nysy oraz powiatów i województwa zrzekły się odszkodowań z tytułu wykupu gruntów pod planowane drogi. Wokół planowanej obwodnicy Nysy władze samorządowe przygotowały 250 ha gruntów pod inwestycje, bez dojazdu będą one niedostępne, a bezrobocie w powiecie nyskim wynosi już 23 proc. Droga nr 46, której częścią miały być obwodnice Niemodlina i Nysy, jest ważnym elementem infrastruktury – łączy województwo opolskie z Czechami, jest też najdogodniejszą drogę w stronę stolicy Polski i centrum kraju.

Z kolei obwodnica Kędzierzyna-Koźla jest niezbędna ze względu na lokalizację przemysłu chemicznego - rozbudowa Zakładów Azotowych wiązać się będzie ze zwiększeniem ilości ciężkiego taboru samochodowego przejeżdżającego obecnie przez miasto oraz dalszej degradacji wąskich ulic Kędzierzyna i Ujazdu.


 
Tematy w artykule: obwodnice opolskie

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.