mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opolszczyzna chce obwodnic

Opolszczyzna chce obwodnic

Spośród czternastu planowanych w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015 obwodnic, trzy (Niemodlina, Nysy i Kędzierzyna-Koźla) miały być budowane na terenie województwa opolskiego. Z doniesień medialnych wynika, że wypadły wszystkie.  
 

Opolszczyzna chce obwodnic
Na zwołanej 11 grudnia nadzwyczajnej sesji radni jednogłośnie przyjęli apel skierowany do prezesa Rady Ministrów, w którym sprzeciwiają się propozycji ministra transportu o usunięciu z programu opolskich obwodnic.

Wszystkie obwodnice mają już gotową dokumentację, dodatkowo samorządy Niemodlina i Nysy oraz powiatów i województwa zrzekły się odszkodowań z tytułu wykupu gruntów pod planowane drogi. Wokół planowanej obwodnicy Nysy władze samorządowe przygotowały 250 ha gruntów pod inwestycje, bez dojazdu będą one niedostępne, a bezrobocie w powiecie nyskim wynosi już 23 proc. Droga nr 46, której częścią miały być obwodnice Niemodlina i Nysy, jest ważnym elementem infrastruktury – łączy województwo opolskie z Czechami, jest też najdogodniejszą drogę w stronę stolicy Polski i centrum kraju.

Z kolei obwodnica Kędzierzyna-Koźla jest niezbędna ze względu na lokalizację przemysłu chemicznego - rozbudowa Zakładów Azotowych wiązać się będzie ze zwiększeniem ilości ciężkiego taboru samochodowego przejeżdżającego obecnie przez miasto oraz dalszej degradacji wąskich ulic Kędzierzyna i Ujazdu.


 
Tematy w artykule: obwodnice opolskie

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.