mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opolszczyzna walczy z przeładowanymi pojazdami

Opolszczyzna walczy z przeładowanymi pojazdami

Na Opolszczyźnie preselekcyjny system ważenia pojazdów działa już w 5 miejscach. Jest to inteligentny system wagowej preselekcji pojazdów. Składa się on m.in. z wagi dynamicznej (czujnika bądź platformy wagowej), kamer wideo służących do rejestracji całego zdarzenia, kamer do identyfikacji pojazdu poprzez rozpoznawania tablic rejestracyjnych, tablic zmiennej treści oraz szaf sterujących.

Opolszczyzna walczy z przeładowanymi pojazdami
Pierwsze bramownice systemu preselekcji pojawiły się na krajowej „jedenastce” w okolicach Byczyny już ponad 10 lat temu. Pod koniec 2010 roku podobne, choć już dużo nowocześniejsze urządzenia, opolski oddział zainstalował w okolicy Grodźca przy okazji rozbudowy odcinka DK 46 pomiędzy Opolem a Częstochową. Stanowiska preselekcyjne pod Grodźcem są oddalone od siebie o około 1,8 km, a punkt kontroli umieszczono na wyremontowanym parkingu dokładnie pomiędzy nimi. Komunikacja miedzy urządzeniami w sieci przebiega za pomocą łączy Ethernet oraz łączy światłowodowych. Możliwe jest wpięcie się do sieci lokalnej za pomocą łącza bezprzewodowego WIFI.

Kolejne dwie instalacje do preselekcyjnego ważenia pojazdów pojawiły się w 2011 roku na obwodnicy Opola oraz na obwodnica Osowca na drodze krajowej nr 45. W roku 2012 powstała piąta lokalizacja w Suchej na DK 94. Jej wybudowanie (wraz z nową nawierzchnią w rejonie czujników umieszczonych w drodze) kosztowało około 2 milionów złotych.
Tematy w artykule: wazenie pojazdow

Podobne wiadomości:

Na S3 przeciążone się nie prześlizną

Na S3 przeciążone się nie prześlizną

Polskie drogi 2012-01-23

Wagi ciężarowe w Opolu

Wagi ciężarowe w Opolu

Aktualności 2010-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando