mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opóźnia się przetarg na S3

Opóźnia się przetarg na S3

Już pięciokrotnie zmieniano termin otwarcia ofert na budowę pierwszego odcinka S3. Mimo tego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że budowa rozpocznie się jesienią tego roku zakończy w 2009.

Opóźnia się przetarg na S3

Chodzi o odcinek zupełnie nowej ekspresówki od Szczecina (węzeł łączący S3 i z "berlinką", czyli A6 będzie się znajdował 11 km od granicy z Niemcami) do Gorzowa Wlkp. Ta część S3 ma mieć nieco ponad 81,5 km. Podzielono ją na trzy odcinki, które mają być zbudowane jednocześnie. GDDKiA chce, by droga była gotowa pod koniec 2009 r.

Tymczasem z powodu licznych zapytań oferentów ciągle przekładane jest otwarcie ofert w przetargu na pierwszy odcinek (28,2 km), od Szczecina do węzła Pyrzyce. Pierwotnie zakładano, że otwarcie ofert odbędzie się 26 marca, ale już pięć razy zmieniano tę datę. Następny termin wyznaczono na 23 kwietnia. Dotychczas firmy, które chcą budować drogę, złożyły już prawie 300 pytań o wyjaśnienie szczegółów dokumentacji.

GDDKiA ogłosiła też przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków S3: drugiego (26,7 km) od węzła Pyrzyce do węzła Myślibórz - termin otwarcia wyznaczono na razie na 7 maja, oraz trzeciego (też 26,7 km) od węzła Myślibórz do węzła Gorzów Północ - termin otwarcia 25 maja.

Przeczytaj także:

Szczecin: S3 rusza przetarg (2007-02-19)

Lubuska S3 coraz bliżej (2007-02-15)

 

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~student 2007-04-23

Ciemniak był odpowiedzią na studencika i wykształciucha. Demencje sam nazywam zlośliwością mającą pokazać easy rider, że niestosowność jego komentarza. Niby masz doktorat, ale z czytanie ze rozumieniem sprawia Ci wyraźne problemy.

~kris 2007-04-22

"ciemniak", "burak", "demencja starcza", zabrakło tylko "oszołoma" ... bez komentarza.

~student 2007-04-22

Wiesz kris, burak z Ciebie straszny. Ciężko dyskutować nie obrażając oponentów, bez protekcjonalnego tonu, nie wymądrzając się doktoratami, angielskimi wstawkami? Ale nie, Ty jesteś wielki Pan Doktor, ja marny "studencik", Twoje wypowiedzi są arcymąrde, moje to zwykłe politykerstwo. Nic dziwnego, że pan Prezes IV RP to Twój idol. Ale co ja tam wiem, przecież stoję tam gdzie ZOMO, z innymi wykształciuchami.

~kris 2007-04-22

Panie Studencie, nadmiar politykierstwa już w trakcie studiów może zaszkodzić... średniej semestralnej, ale przede wszystkim jakże pożądanej percepcji wiedzy. A drogi na Euro 2012 zbudujemy, o ile także w tym temacie nie będzie dzielenia Polaków przez... politykierów właśnie.

~student 2007-04-22

A co stworzyli? Chyba tylko CBA, które przez "parcie na szkło", popisowe aresztowanie i równie popisową konferencję z Ziobro poważnie zaszkodzili polskiej transplantologii. Problemy z budową autostrad mamy oczywiście od dawna, ale żadan rząd nie stał przed taka szansą jaką daja unijne fundusze. Dobrze było by tą szansę wykorzytać, zamiast zajmować się pierdołami w stylu lustarcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?