mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opóźnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Opóźnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Nie ma co liczyć, aby autostradowa obwodnica Wrocławia otwarta została w czerwcu tego roku, choć na 15 czerwca przypada termin zakończenia prac na ostatnim odcinku - między lotniskiem a Długołęką. Trasa zostanie otwarta najprawdopodobniej latem, ale dokładnego terminu GDDKiA nie potrafi podać – donosi Gazeta Wrocławska.

Opóźnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia
Austriacka firma Strabag, która jest wykonawcą odcinka od lotniska do Długołęki, musiała uporać się z majową powodzią i bardzo długą i mroźną zimą.  Stąd harmonogram budowy obwodnicy realizowany jest z poślizgiem. W połowie listopada ubiegłego roku miał już być gotowy most Rędziński. Przedsiębiorstwo Mostostal Warszawa buduje go do tej pory i ciężko powiedzieć, kiedy skończy. Najprawdopodobniej dopiero w czerwcu, choć jeszcze kilka miesięcy temu zapewniano, że przeprawa gotowa będzie najpóźniej w kwietniu.  GDDKiA twierdzi, że trasę otworzy latem. Ale to jedynie pobożne życzenia – donosi Gazeta Wroclawska.

Poślizgi są też na pozostałych odcinkach. 5 grudnia 2010 roku zakończony miał być cały odcinek autostradowej obwodnicy od Magnic w gminie Kobierzyce do lotniska. 30 grudnia otwarto tylko część z Magnic do autostrady A4. Przedsiębiorstwo Budimex nadal buduje drogę między A4 a lotniskiem i szacuje się, że do końca inwestycji potrzeba jeszcze kilku tygodni prac. Jak dobrze pójdzie, otwarty zostanie w czerwcu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Superbezpieczne Audi A8

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~wroclove 2011-04-04

przepraszam....pomylilem sie....... chodzilo mi o firme Skanska oczywiscie...

~wroclove 2011-04-04

akurat ta firma (Strabag) to jedna z niewielu ktora dotrzymuje terminow np. lotnicza oddana 3miesiace przed terminem, obwodnica wewnetrzna od milenijnego do zmigrodzkiej oddana przed terminem a most na wschodniej obwodnicy wroclawia(dlugoleka lany bielany)....prawie rok przed terminem(koncza prace)!!!!...AOW to bardzo duza inwestycja i nie ma sie co unosic...powodzi czy dlugiej mroznej zimy nie da sie do konca przewidziec...i ja osobiscie sie ciesze ze w koncu droga bedzie:)

~lalek 2011-04-01

hej drogowiec nie próbuj jątrzyć. Po co jechać do Austrii? Strabag buduje A1. Południowy odcinek miał być oddany w zeszłym roku, ale wątpię żeby wyrobili się do końca tego roku. Może firma jest niezła na budowach w Austrii. U nas spisuje się beznadziejnie

~Jon 2011-04-01

drodzy politycy na wszystkie świętości błagam przepędźcie na cztery wiatry Mostostal Warszawa. Słusznie że pognano ich z budowy stadionu. Niestety jak widać, że jeśli nie pogna się jej z jakiejkolwiek budowy, to z całą pewnością ta firma zawiedzie

~jumper 2011-03-31

do drogowiec : urwałem się z Wrocławia i nie wiem skąd wiesz, że nie pracuję. Do tego nazywasz mnie "patałachem, pieniaczem i matołkiem" a sam piszesz głupoty : "opóznienia wynikają z tego ze inwestor proponuje nierealne terminu" . A kto kazał firmie podejmować się wykonania zadania skoro terminy są nierealne ? Rząd na zasadzie populizmu obiecywał ludziom , że drogi wybuduje na Euro 2012, ogłosił przetargi, ktoś podniósł rączkę do góry, wziął kasę to niech zbuduje w terminie ! Czy Twój ukochany STRABAG nie wiedział o terminie podpisują umowę i im to ZAPROPONOWANO ? Co to za brednie ? Dyskusja była o terminowości , jako Wrocławianin męczę się bez obwodnicy , której oddanie jest co chwilę przesuwane , więc zabrałem głos . Od pieniaczy mnie wyzywasz a sam się ciśnieniujesz ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando