mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opóźnienie na obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia

Opóźnienie na obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia

Z winy Zarządu Dróg i Komunikacji unieważniony został przetarg na projekt i budowę północnej części obwodnicy śródmiejskiej – jednej z najważniejszych inwestycji drogowych we Wrocławiu. Konieczne jest ponownie rozpoczęcie procedury wyłaniania wykonawcy.

Opóźnienie na obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia

Hermann Kirchner Polska, jedna z firm ubiegających się o to zlecenie, zarzuciła ZDiK, że warunki przetargu utrudniają uczciwą konkurencję i odwołała się do Urzędu Zamówień Publicznych. Zwołany przez UZP Zespół Arbitrów przyznał protestującym rację i nakazał unieważnić całą procedurę. Chodziło o to, że ZDiK postawił firmom startującym w przetargu wymóg wykazania się doświadczeniem w budowie lub przebudowie ulic i sieci uzbrojenia podziemnego, zaznaczając, że chodzi o minimum pięć branż, ale nie wskazał konkretnie jakich. Zdaniem arbitrów powinien sformułować ten warunek w sposób precyzyjny i niebudzący wątpliwości. Inaczej wykonawcy będą składać oferty, których nie można ze sobą porównać.

Powtórzenie wszystkich formalności przetargowych trzeba opóźni budowę kolejnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej od ul. Osobowickiej do Żmigrodzkiej. Gdyby nie błąd ZDiK, już w marcu mogłoby nastąpić otwarcie ofert. Teraz ZDiK chce ogłosić nowy przetarg z miesięcznym terminem składania ofert. Jednym z kryteriów wyboru wykonawcy będzie termin rozpoczęcia prac.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Rafał Guzowski, dyrektor departamentu infrastruktury i gospodarki urzędu miejskiego we Wrocławiu, zapewniał, że mimo falstartu budowa obwodnicy rozpocznie się w terminie, czyli jeszcze w tym roku. Inwestycja powinna zakończyć się jesienią 2009 roku.

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross