mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opóźnienie obwodnicy Stargardu Szczecińskiego

Opóźnienie obwodnicy Stargardu Szczecińskiego

Powstaje południowa obwodnica Stargardu Szczecińskiego w ciągu drogi S-10. Harmonogram zakładał zakończenie budowy z końcem października ale przez „mokry” marzec prace mogą się przedłużyć nawet do końca roku.

Opóźnienie obwodnicy Stargardu Szczecińskiego

Obwodnica obejmuje budowę odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej na długości ponad 13 km wraz z budową 3 węzłów drogowych „Lipnik”, „Osiedle Pyrzyckie” (nieopodal fabryki Bridgestone), „Święte” wraz z urządzeniami technicznymi. Kompleksowy zakres inwestycji przewiduje oprócz budowy obwodnicy przebudowę sieci lokalnego układu drogowego oraz istniejącej infrastruktury kolidującej z projektowaną drogą oraz wykonanie urządzeń ograniczających negatywny wpływ ruchu drogowego na środowisko.

W ramach inwestycji powstanie także estakada nad doliną Iny umożliwiająca migrację zwierząt. Na węźle „Święte” obwodnica połączy się ze starą DK nr 10.

Wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum firm Johann Bunte Bauunternehmung GmbH & Co. KG. oraz Berger Bau GmbH. Budowa trasy będzie kosztować około 300 mln zł.

 

Zobacz jak powstaje obwodnica Stargardu Szczecińskiego w ciągu S10 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~romek 2009-04-11

Mokry marzec to nie sroga zima która moze zatrzymac roboty na 2-3 miesiace.Nalezy dokładnie ocenic jakie są przyczyny opóznien.Praktycznie roboty budowlane przez ostatnie lata prowadzone są na okragło co powinno dac w efekcie skrócenie termiów.Budowlancy zazwyczaj wkalkowywują sobie w czas prac niespodzink z klimatem (zima).Ale jest tez dobra informacja 17 marca 2009 GDDKiA ogłosiła przetarg nieograniczony na wykonanie "Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku koniec obwodnicy Stargardu Szczecińskiego ? początek obwodnicy Piły (z węzłem Koszyce)". Termin otwarcia ofert, to 28 kwietnia a termin realizacji STEŚ, to 31 grudnia 2010.Nalezy rozpoczac podobne działania dla S10 od Piły do Bydgoszczy to robota dla GDDKiA w Bydgoszczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.