mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Opóźniony kielecki Węzeł Północ

Opóźniony kielecki Węzeł Północ

O dwa miesiące może się opóźnić zakończenie budowy kieleckiego Węzła Północ. Na przeszkodzie inwestycji wartej 200 milionów złotych stanął wysoki poziom wód gruntowych.

Opóźniony kielecki Węzeł Północ

Budowa ok. 10 km dróg na skrzyżowaniu "siódemki" z drogą krajową nr 73 ruszyła w czerwcu 2007 roku. W ciągu dwóch lat inwestycję za ponad 200 mln zł ma zrealizować polska filia koncernu Strabag. Na węźle stoją już nowe wiadukty, niemal gotowy jest odcinek drogi krajowej nr 73. Ale jak dowiedziała się "Gazeta", cała inwestycja może się opóźnić o około dwa miesiące.

Wysoki poziom wód gruntowych spowolnił prace – konieczne było dodatkowe odwodnienie, np. przy drodze dojazdowej pomiędzy Barczą i Kajetanowem.

Firma Strabag prowadzi obecnie negocjacje z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca podkreśla, że priorytetem jest skończenie w terminie przejazdu "siódemką". Natomiast na drogach dojazdowych do węzła jest możliwy dwumiesięczny poślizg.

Jesienią zeszłego roku Strabag prosił o przesuniecie terminu zakończenia budowy o 3  miesiące. Wówczas GDDKIA nie zgodziła się na propozycję. Uznano, że w sytuacji, gdy do końca inwestycji zostało 9 miesięcy i okres zimy, taki wniosek jest przedwczesny.

Ruszyły za to już prace przygotowawcze do budowy kolejnego odcinka S7 - od Węzła Północ do Skarżyska.  17-kilometrowy odcinek "siódemki" to pierwszy odcinek współfinansowany przez UE. Za dwa lata połączy ekspresową obwodnicę Skarżyska i kielecki węzeł Północ. Budowa ma potrwać 18 miesięcy, bez wliczania przerw zimowych. Za 643 mln zł wybuduje go konsorcjum firm Mota-Engil i Strabag.

Budowa węzła Kielce Północ:

 

Węzeł Kielce Północ to największa inwestycja drogowa realizowana w 2008 roku w regionie świętokrzyskim. Budowa za 220 milionów złotych rozpoczęła się latem 2007 roku, a zakończy w 2009. Węzeł Północ, który powstaje u zbiegu drogi krajowej nr 7 Warszawa – Kielce – Kraków i drogi nr 73 Wiśniówka – Kielce – Busko - Tarnów zapewni kierowcom podróżującymi tymi trasami bezkolizyjne połączenie z obwodnicą Kielc i z miastem. Węzeł Północ to 7-kilometrowy dwujezdniowy odcinek drogi nr 7 i 3-kilometrowy dwujezdniowy odcinek drogi 73. 

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.