mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Optymistycznie o obwodnicy Inowrocławia

Optymistycznie o obwodnicy Inowrocławia

Zaplanowana na lata 2014-2015 budowa obwodowej Inowrocławia powinna ruszyć jeszcze w tym roku – obiecał Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk. Obwodnica Inowrocławia przebiegać będzie w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Ma ona powstać do 2012 roku i pełnić alternatywną drogę dla mistrzostw Euro 2012.

Optymistycznie o obwodnicy Inowrocławia
Jeszcze niedawno obwodnica Inowrocławia została przesunięta do realizacji na latach 2014-2015. „Dziś – powiedział Minister Garbarczyk – obwodnicę Inowrocławia traktuje się jako alternatywną drogę dla mistrzostw Euro 2012 i chcemy ruszyć z jej budową w tym roku. Prawie gotowa jest dokumentacja umożliwiająca wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej”.

Przypomnijmy, że prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza posiadając w połowie ubiegłego roku informacje o przesunięciu terminu realizacji budowy obwodnicy z lat 2010-2011 na 2014-2015 zorganizował protest uliczny z udziałem prawie dwustu mieszkańców. Zdecydowane protesty przekazali również do ministerstwa posłowie Krzysztof Brejza i Grzegorz Roszak. Wsparcia dla tej inwestycji udzielił Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.  Już wówczas Prezydent Ryszard Brejza zwracał uwagę na opóźnienia w budowie drogi ekspresowej S5, które w przypadku niewybudowania obwodnicy Inowrocławia doprowadzą do znacznego utrudnienia dojazdu kibiców z Poznania do Gdańska podczas Euro w 2012 roku. „Mam dziś satysfakcję, że nasze dotychczasowe działania wspierane przez parlamentarzystów okazały się skuteczne i przyniosły przywrócenie terminu rozpoczęcia realizacji tej inwestycji, ale w pełni zadowolony będę wówczas, gdy pierwsza łopata zostanie  wbita w ziemię” –podsumowuje prezydent Inowrocławia.

Obwodowa Inowrocławia to inwestycja zaplanowana do sfinansowania z budżetu państwa. Ma ona odciążyć miasto z nadmiernego ruchu tranzytowego, a także zmniejszyć liczbę kolizji.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Alfa Romeo 159 – z charakterem

auto motor i sport 0000-00-00

Z nowym sercem. Alfę Romeo stworzono, by wyzwalała emocje. Model 159 nawet z najmniejszym silnikiem o pojemności 1742 cm3 zapewnia ich pod dostatkiem.

Komentuj:

~bla 2010-01-26

lol, MtM, a gdzie ty widziałeś/aś plany budowy S15/25, bo nie jest planowana taka ekspresówka w żadnym dokumencie rządowym.

~MtM 2010-01-26

Tyle tylko że jest ona niespójna z ogólnokrajowym systemem drogowym, miała być być od północy jako S 15 i od zach. jako S 25 ale jak to często bywa są" mądrzejsi."

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.