mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ósemką wokół Wyszkowa

Ósemką wokół Wyszkowa

Podpisane kontrakty na budowę i nadzór nad realizacją obwodnicy Wyszkowa to jeden z trzech elementów - budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Radzymin – Wyszków. Inwestycja wyniesie ponad 67 mln euro, koszt nadzoru (ponad 4 mln euro) i potrwa do jesieni 2008r.

Ósemką wokół Wyszkowa

Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę ok. 36 km odcinka istniejącej, w większości jednojezdniowej drogi krajowej nr 8, bez kontroli dostępu, o dużym obciążeniu ruchem na dwujezdniową drogę ekspresową z dostępem jedynie w węzłach. Przebudowa będzie mieć miejsce na odcinku od Radzymina (koniec obwodnicy Radzymina) do  Wyszkowa, wliczając w to budowę obwodnicy Wyszkowa oraz nową przeprawę mostową na Bugu.. Ta część drogi krajowej nr 8 (przyszłej S8) jest częścią międzynarodowej drogi E67 - informuje GDDKiA, zlecajaca realizację.

Inwestycja została podzielona na trzy odrębne zadania:

  • budowa dwujezdniowej obwodnicy Wyszkowa (ok.12,8 km) po nowym śladzie z budową nowej przeprawy mostowej na Bugu (ok.600m)
  • przebudowa istniejącej drogi krajowej numer 8 na odcinku od końca obwodnicy Radzymina do początku  projektowanej  obwodnicy  Wyszkowa na jezdnię  drogi ekspresowej wraz z dobudową nowej drugiej jezdni (17,3 km),
  • rehabilitacja nawierzchni istniejącej dwujezdniowej obwodnicy miasta Radzymina (m.in. wymiana warstw bitumicznych nawierzchni i ułożenie nowej górnej podbudowy, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na dolnym podkładzie).

W projekcie przewidziano m.in. budowę 6 wiaduktów, 7 przejazdów nad drogą ekspresową, 10 przejść pod drogą ekspresową dla dróg lokalnych i dzikich zwierząt, 2 kładki dla pieszych na terenie wsi, budowę/przebudowę sąsiadujących dróg krajowych, lokalnych i gminnych, budowę dróg dojazdowych wzdłuż drogi ekspresowej, przebudowę istniejących urządzeń infrastruktury technicznej, budowę urządzeń ochrony środowiska.

Projekt zostanie dofinasowany w wysokości 83% w ramach Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

Przeczytaj także:

Miliardowe plany w mazowieckim (2006-02-13)

20 obwodnic za 770 mln złotych (2005-11-18)

Wyszków czeka (2005-11-08)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.