mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ośmiu chętnych na obwodnicę Góry Kalwarii

Ośmiu chętnych na obwodnicę Góry Kalwarii

Procedura przetargowa na wybudowanie obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu dróg krajowych 50 oraz 79 powoli zmierza ku końcowi. Chęć przystąpienia do tej inwestycji wyraziło osiem firm, a koszt jej wykonania waha się od 268 do 427 mln zł.

Ośmiu chętnych na obwodnicę Góry Kalwarii
Do składania ofert na wybudowanie obwodnicy Góry Kalwarii zostało zaproszonych 18 firm i konsorcjum, jednak ostatecznie w przetargu zostało ośmiu wykonawców. Najtańsza złożona oferta opiewa na ok. 268 mln zł, a najdroższa  na ok. 427 mln zł. Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania ok. 349 mln zł.

Inwestycja jest realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawcy optymalizują rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponują technologię budowy, co ma wpływ na oferowaną cenę. Podobnie jak różnica pomiędzy minimalnymi a średnimi cenami na rynku, która dla stali zbrojeniowej wynosi 11 proc. a dla wynagrodzenia  – 27 proc, która może tłumaczyć różnice pomiędzy najniższa i najwyższą ofertą.

Po wyborze najkorzystniejszej oferty (pod uwagę brana jest cena, termin wykonania oraz okres gwarancji) i kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zostanie podpisana umowa z wyłonionym wykonawcą. Planowany termin zakończenia robót to połowa 2019 roku.Projekt obwodnicy Góry Kalwarii zakłada budowę dwóch odcinków - w ciągu drogi krajowej 79, który liczyć będzie ok. 5 km, i w ciągu drogi krajowej 50, który liczy ok. 4 km. Przyszła droga będzie mieć parametry trasy GP (ruch główny przyspieszony) i będzie posiadać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Ponadto wykonawca będzie zobowiązany wybudować trzy węzły drogowe (Kąty, Marianki i Stadion), ciągi pieszo-rowerowe, obiekty inżynierskie oraz inne obiekty. W ramach zamówienia przewidziano także wykonanie kompleksowej modernizacji istniejących już dróg krajowych nr 79 (ok. 6 km) i 50 (ok. 3 km) na tych odcinkach, które zostaną zastąpione obwodnicą.

Podobne wiadomości:

Citroen C1, Fiat 500, Opel Adam i Renault...

auto motor i sport 2015-01-15

Wyglądają cukierkowo, można się w nich zakochać od pierwszego wejrzenia i kupuje się je bardziej z miłości niż z rozsądku. Mimo to szukamy racjonalnego potwierdzenia, że warto wydać około 50 tysięcy złotych na małe miejskie autko. A może to rzeczywiście tylko zabawki?  

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.