mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ośmiu chętnych na obwodnicę Góry Kalwarii

Ośmiu chętnych na obwodnicę Góry Kalwarii

Procedura przetargowa na wybudowanie obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu dróg krajowych 50 oraz 79 powoli zmierza ku końcowi. Chęć przystąpienia do tej inwestycji wyraziło osiem firm, a koszt jej wykonania waha się od 268 do 427 mln zł.

Ośmiu chętnych na obwodnicę Góry Kalwarii
Do składania ofert na wybudowanie obwodnicy Góry Kalwarii zostało zaproszonych 18 firm i konsorcjum, jednak ostatecznie w przetargu zostało ośmiu wykonawców. Najtańsza złożona oferta opiewa na ok. 268 mln zł, a najdroższa  na ok. 427 mln zł. Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania ok. 349 mln zł.

Inwestycja jest realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawcy optymalizują rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponują technologię budowy, co ma wpływ na oferowaną cenę. Podobnie jak różnica pomiędzy minimalnymi a średnimi cenami na rynku, która dla stali zbrojeniowej wynosi 11 proc. a dla wynagrodzenia  – 27 proc, która może tłumaczyć różnice pomiędzy najniższa i najwyższą ofertą.

Po wyborze najkorzystniejszej oferty (pod uwagę brana jest cena, termin wykonania oraz okres gwarancji) i kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zostanie podpisana umowa z wyłonionym wykonawcą. Planowany termin zakończenia robót to połowa 2019 roku.Projekt obwodnicy Góry Kalwarii zakłada budowę dwóch odcinków - w ciągu drogi krajowej 79, który liczyć będzie ok. 5 km, i w ciągu drogi krajowej 50, który liczy ok. 4 km. Przyszła droga będzie mieć parametry trasy GP (ruch główny przyspieszony) i będzie posiadać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Ponadto wykonawca będzie zobowiązany wybudować trzy węzły drogowe (Kąty, Marianki i Stadion), ciągi pieszo-rowerowe, obiekty inżynierskie oraz inne obiekty. W ramach zamówienia przewidziano także wykonanie kompleksowej modernizacji istniejących już dróg krajowych nr 79 (ok. 6 km) i 50 (ok. 3 km) na tych odcinkach, które zostaną zastąpione obwodnicą.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.