Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostateczny wariant S7

Ostateczny wariant S7

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję środowiskową na przebudowę drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej. Trasa na odcinku od końca projektowanej obwodnicy Radomia do granicy województwa pobiegnie według trzeciego wariantu.

Ostateczny wariant S7
27 maja 2008 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji związanej z przebudową drogi krajowej nr 7, która ma uzyskać parametry trasy ekspresowej. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Ustalono, że droga ekspresowa S7 zostanie poprowadzona zgodnie z założeniami wariantu nr 3. Zakłada on poprowadzenie trasy na odcinku od węzła Młodocin do węzła Szydłowiec całkowicie po nowym śladzie, z ominięciem wszystkich miejscowości zlokalizowanych na tym odcinku wzdłuż istniejącej drogi krajowej nr 7. Natomiast trasa na odcinku od Szydłowca pobiegnie po starym śladzie.

Zarówno Inspektor Sanitarny, jak i Minister Środowiska, w swoich uzgodnieniach dotyczących trasy S7, wskazali ten wariant, jako najkorzystniejszy, głównie ze względu na poprawę jakości życia mieszkańców, a także z uwagi na skutki dla środowiska. Gdyby jednak wojewoda odrzucił wniosek o wydanie decyzji, złożony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w listopadzie 2007 roku, procedura ruszyłaby na nowo, a to oznaczałoby rok ponownych przygotowań. W konsekwencji, trasa prowadząca również na Kraków i Katowice, nie mogłaby powstać przed Euro 2012.

Droga krajowa nr 7, na odcinku: powiat szydłowiecki, powiat radomski do tablicy miasta na ul. Warszawskiej w Radomiu, jest obecnie najbardziej niebezpieczną w kraju, bowiem dochodzi na niej do największej ilości zdarzeń drogowych, które są coraz bardziej tragiczne w skutkach. Dostosowanie trasy do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej, o nośności 115 kN na oś i prędkości projektowej 100 km/h, zapewni komfortowe połączenie drogowe, zwiększy bezpieczeństwo ruchu oraz spowoduje spadek kosztów użytkowników drogi.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Alfista 2008-06-25

Jeśli teren był zajęty na potrzeby trasy, to trzeba budować i basta!

~american 2008-06-09

koń by się z Ciebie uśmiał prostaku(astrolog)...

~domin 2008-06-03

Teraz jeszcze czterysta protestów i odwołań do rozpatrzenia i możemy budować!! Na 2056 rok będzie droga jak się patrzy od razu do remontu!! brawo !

~astrolog 2008-06-02

Nareszcie! To co wyprawiali tubylcy z Szydlowca wolalo o pomste do nieba. Od 25 lat wiadomo, ze miala tam byc ekspresowka, teren byl zajety na potrzeby trasy, a oni robili dymy. Gorale w Poroninie robia to samo. Czasem naprawde nie warto rozmawiac z pieniaczami, ale po mesku podejmowac decyzje. Brawo GDDKiA!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj