mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostatni etap prac na ul. Błonie w Tarnowie

Ostatni etap prac na ul. Błonie w Tarnowie

Rozpoczął się ostatni etap prac nawierzchniowych na przebudowywanej ul. Błonie w Tarnowie. Wykonawca układa warstwę bitumiczną. Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Błonie, Skanska wybudowała największe w Tarnowie rondo. Wszystkie roboty zakończą się do 31 lipca.

Ostatni etap prac na ul. Błonie w Tarnowie
– Na ul. Błonie budujemy dwie jezdnie o szerokości 7 m każda wraz z pasem rozdzielającym o szerokości od 2 do 7 m i chodnikami – informuje  Michał Pudlewski Kierownik Budowy, Skanska.

Rondo, które powstało na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Błonie, zostało udostępnione kierowcom już w czerwcu. – Budowę ronda rozpoczęliśmy w listopadzie ubiegłego roku – mówi Robert Jaskot, Menadżer Projektu, Skanska. - Na początku czerwca na rondzie została położona asfaltowa nawierzchnia. Na razie ruch przez rondo odbywa się wahadłowo i taka sytuacja będzie obowiązywała jeszcze do drugiej połowy lipca, po czym kierowcy będą mogli jeździć przez rondo i nową ul. Błonie już bez żadnych utrudnień.

Budowa ronda wyniosła 6,2 mln zł. Stanowi ono element łączący al. Jana Pawła II z węzłem „Krzyż” autostrady A4. Jest największym tego typu skrzyżowaniem w mieście, o 55 m średnicy zewnętrznej i 37 m wewnętrznej.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.