mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostatni etap prac na ul. Błonie w Tarnowie

Ostatni etap prac na ul. Błonie w Tarnowie

Rozpoczął się ostatni etap prac nawierzchniowych na przebudowywanej ul. Błonie w Tarnowie. Wykonawca układa warstwę bitumiczną. Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Błonie, Skanska wybudowała największe w Tarnowie rondo. Wszystkie roboty zakończą się do 31 lipca.

Ostatni etap prac na ul. Błonie w Tarnowie
– Na ul. Błonie budujemy dwie jezdnie o szerokości 7 m każda wraz z pasem rozdzielającym o szerokości od 2 do 7 m i chodnikami – informuje  Michał Pudlewski Kierownik Budowy, Skanska.

Rondo, które powstało na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Błonie, zostało udostępnione kierowcom już w czerwcu. – Budowę ronda rozpoczęliśmy w listopadzie ubiegłego roku – mówi Robert Jaskot, Menadżer Projektu, Skanska. - Na początku czerwca na rondzie została położona asfaltowa nawierzchnia. Na razie ruch przez rondo odbywa się wahadłowo i taka sytuacja będzie obowiązywała jeszcze do drugiej połowy lipca, po czym kierowcy będą mogli jeździć przez rondo i nową ul. Błonie już bez żadnych utrudnień.

Budowa ronda wyniosła 6,2 mln zł. Stanowi ono element łączący al. Jana Pawła II z węzłem „Krzyż” autostrady A4. Jest największym tego typu skrzyżowaniem w mieście, o 55 m średnicy zewnętrznej i 37 m wewnętrznej.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.