mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostatni fragment dolnośląskiej trasy S5 ma już wykonawcę

Ostatni fragment dolnośląskiej trasy S5 ma już wykonawcę

Firma Dragados wybuduje ostatni odcinek dolnośląskiego fragmentu drogi S5. Prace pochłoną 310,4 mln zł. Projekt od miejscowości Krościna do wysokości miejscowości Marcinowo będzie zrealizowany w systemie „Projektuj i Buduj”.

Ostatni fragment dolnośląskiej trasy S5 ma już wykonawcę
Firma Dragodos S.A. dołączyła do firm wykonawczych Budimex-Heilit+Woerner oraz Astaldi, które realizują dwa pozostałe zadania budowy trasy S5 na odcinku Korzeńsko (bez węzła) - węzeł Wrocław Północ (połączenie z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A8).

W ramach realizacji tego odcinka przewiduje się budowę między innymi dwóch węzłów drogowych Krościna i Prusice oraz Obwodu Utrzymania Drogi. Ponadto w ciągu drogi powstanie pięć obiektów mostowych oraz dziewięć wiaduktów. Termin realizacji wynosi 30 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych (15 grudnia do 15 marca). W ciągu 14 dni nastąpi przekazanie placu budowy.Trasa S5 na odcinku Korzeńsko (bez węzła)- węzeł Wrocław Północ będzie liczyła ponad 48 km długości. W ramach dolnośląskiego odcinka wybudowanych zostanie sześć węzłów drogowych: Żmigródek, Żmigród, Krościna, Prusice, Trzebnica, Kryniczno. Rozbudowany zostanie również istniejący węzeł Wrocław Północ. Cały dolnośląski odcinek będzie kosztować 1482,2 mln zł brutto. Planowane oddanie do ruchu tej trasy to grudzień 2017 r.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~Jumper 2014-09-15

Nie ma artykułu bez błędu na tym portalu. W powyższym tekście bzdet występuje już w pierwszym zdaniu gdzie pisze się że budowa pochłonie 10,4 mln zł. Ktoś to czyta przed publikacją? Niemożliwe, bo unikalibyście takich kompromitacji jak tu czy w stu innych tekstach... Odechciało mi się czytać po pierwszym zdaniu, pogarsza się jakość artykułów ostatnimi miesiącami, oj pogarsza..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.