mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostatni odcinek Trasy Generalskiej do przebudowy

Ostatni odcinek Trasy Generalskiej do przebudowy

Za około półtora roku kierowcy będą korzystać z nowoczesnej Trasy Generalskiej w Białymstoku.
Przebudowę  ul. gen. F. Kleeberga prowadzić będzie firma Strabag, która złożyła najniższą ofertę, opiewającą na ok. 106,82 mln zł. Inwestycja zakończy gruntowną przebudowę całej trasy obwodowej Białegostoku.

Ostatni odcinek Trasy Generalskiej do przebudowy

W ramach inwestycji powstanie nowa jezdnia, zaś istniejąca obecnie zostanie gruntownie zmodernizowana. Powstaną dwie estakady- nad skrzyżowaniem ul. Narodowych Sił Zbrojnych i Szosy Ełckiej oraz ul. Przędzalnianej i ul. Kołłątaja oraz ściezka rowerowa. Prace zakończą się w 2014 roku.

Północna obwodnica łączy zachodnią część miasta z północno-wschodnimi jego osiedlami. Pozwala też dotrzeć na Dziesięciny czy Białostoczek bez konieczności przejeżdżania przez centrum. W ramach tej inwestycji przebudowana została już ul. gen. S. Maczka, obecnie trwa modernizacja ul. gen. W. Andersa, a co szczególnie istotne – budowa nowego odcinka, od skrzyżowania z ul. Wasilkowską aż do ul. Baranowickiej. Po oddaniu odcinka ul. Kleeberga (o długości prawie 1,6 km) cały ruch tranzytowy wjeżdżający do Białegostoku od strony Warszawy kierować się będzie w stronę przejścia granicznego w Bobrownikach.


Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Dotacja z programu Rozwój Polski Wschodniej wynosi ponad 64 mln złotych.

 

Tematy w artykule: podlaskie Białystok trasa

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA
Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA
Na salonie we Frankfurcie zadebiutował odświeżony Ford Mustang. Znamy już wszystkie szczegóły na temat amerykańskiej legendy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic