mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostatnie przymiarki do S8 w warszawskich Markach

Ostatnie przymiarki do S8 w warszawskich Markach

Uwagi do projektu dostosowania drogi krajowej nr 8 na odcinku Al. Prymasa Tysiąclecia – ul. Piłsudskiego w Markach do parametrów drogi ekspresowej zgłaszali mieszkańcy Warszawy w czasie konsultacji społecznych. To ostatni etap przygotowań do budowy tego odcinka trasy ekspresowej.

Ostatnie przymiarki do S8 w warszawskich Markach

Zakres inwestycji dostosowania Trasy Armii Krajowej (na odcinku: węzeł „Modlińska” – węzeł „Piłsudskiego”) do parametrów drogi ekspresowej S-8 obejmuje budowę jezdni głównych na odcinku: węzeł Modlińska – węzeł Łabiszyńska, przebudowę węzła Nowo – Wincentego i Piłsudskiego, budowy w węźle Marymoncka łącznicy w kierunku północno – zachodnim. Przebudowane zostaną również lokalne układy komunikacyjne i urządzenia infrastruktury technicznej. Obsługa terenów przyległych odbywać się będzie poprzez układ ulic powiązanych z trasą w węzłach oraz poprzez skrzyżowania z drogami zbiorczo – rozprowadzającymi. Na całym odcinku wzdłuż jezdni głównych zostaną poprowadzone ciągi rowerowe, stanowiące uzupełnienie istniejącego układu komunikacji pieszo – rowerowej.

W projekcie zaplanowano rozwiązania umożliwiające zapobieganie negatywnym skutkom hałasu. W tym celu zaprojektowane zostały ekrany akustyczne: półtunelowe, pionowe, zagięte oraz typu „zielona ściana”, na których będzie zieleń. Przedsięwzięcie spełnia wszystkie warunki i wymagania zawarte w decyzji środowiskowej.


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~~Bonus 2009-03-30

Niestety, nie lepiej. S-8 na odcinku Armii Krajowej musi być przebudowana na S-ki. Ma wspólny odcinek z S-7, przynajmniej dopóki nie zbudują zachodniego obejścia Żoliborza. Zresztą, poprawa całej Armii Krajowej w ramach S-ki jest niezbędna, także Toruńskiej do wylotu na Marki. A obwodnica Marek z całą pewnością powinna powstać szybciej...

~kibic 2009-03-28

budować, budować, budować !!!!!

aaa 2009-03-27

Bajecznie, ale co z obwodnicą Marek? Trasa w W-wie już jest i zaraz będzie eska, obwodnica Radzymina także. A tu taka dziura w postaci Marek (dziura w trasie, nie miejscowość)!!!!??? Czy nie czas się za to zabrać, plan aby to robić w 2015 jest bez sensu! To lepiej zostawić to co jest w kierunku marek i zabrać się za obwodnicę!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech