mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostatnie przymiarki do S8 w warszawskich Markach

Ostatnie przymiarki do S8 w warszawskich Markach

Uwagi do projektu dostosowania drogi krajowej nr 8 na odcinku Al. Prymasa Tysiąclecia – ul. Piłsudskiego w Markach do parametrów drogi ekspresowej zgłaszali mieszkańcy Warszawy w czasie konsultacji społecznych. To ostatni etap przygotowań do budowy tego odcinka trasy ekspresowej.

Ostatnie przymiarki do S8 w warszawskich Markach

Zakres inwestycji dostosowania Trasy Armii Krajowej (na odcinku: węzeł „Modlińska” – węzeł „Piłsudskiego”) do parametrów drogi ekspresowej S-8 obejmuje budowę jezdni głównych na odcinku: węzeł Modlińska – węzeł Łabiszyńska, przebudowę węzła Nowo – Wincentego i Piłsudskiego, budowy w węźle Marymoncka łącznicy w kierunku północno – zachodnim. Przebudowane zostaną również lokalne układy komunikacyjne i urządzenia infrastruktury technicznej. Obsługa terenów przyległych odbywać się będzie poprzez układ ulic powiązanych z trasą w węzłach oraz poprzez skrzyżowania z drogami zbiorczo – rozprowadzającymi. Na całym odcinku wzdłuż jezdni głównych zostaną poprowadzone ciągi rowerowe, stanowiące uzupełnienie istniejącego układu komunikacji pieszo – rowerowej.

W projekcie zaplanowano rozwiązania umożliwiające zapobieganie negatywnym skutkom hałasu. W tym celu zaprojektowane zostały ekrany akustyczne: półtunelowe, pionowe, zagięte oraz typu „zielona ściana”, na których będzie zieleń. Przedsięwzięcie spełnia wszystkie warunki i wymagania zawarte w decyzji środowiskowej.


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~~Bonus 2009-03-30

Niestety, nie lepiej. S-8 na odcinku Armii Krajowej musi być przebudowana na S-ki. Ma wspólny odcinek z S-7, przynajmniej dopóki nie zbudują zachodniego obejścia Żoliborza. Zresztą, poprawa całej Armii Krajowej w ramach S-ki jest niezbędna, także Toruńskiej do wylotu na Marki. A obwodnica Marek z całą pewnością powinna powstać szybciej...

~kibic 2009-03-28

budować, budować, budować !!!!!

aaa 2009-03-27

Bajecznie, ale co z obwodnicą Marek? Trasa w W-wie już jest i zaraz będzie eska, obwodnica Radzymina także. A tu taka dziura w postaci Marek (dziura w trasie, nie miejscowość)!!!!??? Czy nie czas się za to zabrać, plan aby to robić w 2015 jest bez sensu! To lepiej zostawić to co jest w kierunku marek i zabrać się za obwodnicę!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Macan - 51 tys. egzemplarzy do serwisu
Porsche Macan - 51 tys. egzemplarzy do serwisu
Właściciele kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy Porsche Macan z USA i Kanady będą musieli w najbliższym czasie odwiedzić autoryzowany serwis. Powodem zaproszenia na akcję serwisową jest usterka pompy paliwa.