mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostra walka o pieniądze na drogi lokalne

Ostra walka o pieniądze na drogi lokalne

W ubiegły piątek zakończono przyjmowanie wniosków o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Już dziś wiadomo, że we wszystkich województwach wartość zgłoszonych inwestycji przekroczyła przewidziany budżet.

Ostra walka o pieniądze na drogi lokalne
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to kropla w morzu potrzeb. 21 listopada bieżącego roku zakończył się tegoroczny nabór wniosków dotyczących dofinansowania inwestycji na drogach lokalnych. Wiadomo już, że we wszystkich województwach wartość zgłoszonych inwestycji znacznie przekroczyła zaplanowany na ten cel budżet (w każdym województwie do rozdysponowania jest 62,5 mln zł). Najtrudniej będzie otrzymać rządową dotację w województwie mazowieckim, gdzie wpłynęło 317 wniosków (na łączną kwotę 242 mln zł).

Wyjątkowo krótki czas na złożenie wniosku (zaledwie 21 dni) oraz konieczność podejmowania uchwał potwierdzających wkład własny do projektu spowodowały, że najwięcej wniosków urzędy wojewódzkie zarejestrowały dopiero w ostatnich dniach naboru (w niektórych województwach najwięcej wniosków przyjęto dopiero w piątek 21 listopada).

Przez najbliższe dwa tygodnie wnioski gmin i powiatów będą rozpatrywane przez specjalne komisje składające się z dwóch pracowników urzędu wojewódzkiego oraz po jednym przedstawicielu urzędu marszałkowskiego, oddziału GDDKiA, oraz Policji. Najpóźniej 5 grudnia wojewodowie ogłoszą listy rankingowe projektów. Wnioskodawcy będą mieli możliwość zgłaszania zastrzeżeń do list do 12 grudnia 2008 roku (będą one rozpatrywane do 19 grudnia). Zatwierdzenie list rankingowych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji nastąpi do 31 grudnia bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.