mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostrołęka: Będą pieniądze na modernizację DK 61

Ostrołęka: Będą pieniądze na modernizację DK 61

Ostrołęka ma szansę na pozyskanie środków unijnych na przebudowę drogi krajowej nr 61, przebiegającej przez miasto. Wniosek złożony przez miasto został pozytywnie zweryfikowany pod względem formalnym. Jeśli kolejna ocena będzie także pozytywna to Ostrołęka może liczyć na dofinansowanie w wysokości nawet 85 procent.

Ostrołęka: Będą pieniądze na modernizację DK 61
Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowało Urząd Miasta w Ostrołęce o pozytywnym zweryfikowaniu, w wyniku oceny formalnej, wniosku o dofinansowanie realizacji projektu związanego z przebudową drogi krajowej nr 61 w Ostrołęce. Miasto złożyło wniosek w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja zakłada całkowitą przebudowę ulic Mostowej, Traugutta i I Armii Wojska Polskiego w Ostrołęce. W skład zadania wchodzą prowadzone obecnie prace związane z modernizacją ulicy Mostowej na odcinku do ulicy Parkowej oraz drugi etap, zakładający powstanie dwupasmowej jezdni od skrzyżowania ulic Witosa i Traugutta w stronę Wojciechowic – do ulicy Energetycznej. Nowej arterii mają także towarzyszyć kompleksowe rozwiązania w postaci ciągów chodnikowych i ścieżek rowerowych. Projekt zakłada również przebudowanie istniejącej infrastruktury technicznej, kanalizacji i oświetlenia. Zmodernizowane mają zostać także istniejące skrzyżowania, zatoki postojowe i pozostałe elementy związane z poprawą stanu drogi i wyeliminowaniem jej uciążliwości dla położonych w sąsiedztwie posesji. Koszt realizacji inwestycji to blisko 50 mln zł. Dofinansowanie może sięgać 85 procent tej kwoty.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~lili 2009-01-15

obwodnica jest ale do nikąd, bo nie wybudowali mostu przez Narew

~greg 2009-01-14

To juz taniej by obwodnice zrobili

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.