mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostrołęka: Będą pieniądze na modernizację DK 61

Ostrołęka: Będą pieniądze na modernizację DK 61

Ostrołęka ma szansę na pozyskanie środków unijnych na przebudowę drogi krajowej nr 61, przebiegającej przez miasto. Wniosek złożony przez miasto został pozytywnie zweryfikowany pod względem formalnym. Jeśli kolejna ocena będzie także pozytywna to Ostrołęka może liczyć na dofinansowanie w wysokości nawet 85 procent.

Ostrołęka: Będą pieniądze na modernizację DK 61
Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowało Urząd Miasta w Ostrołęce o pozytywnym zweryfikowaniu, w wyniku oceny formalnej, wniosku o dofinansowanie realizacji projektu związanego z przebudową drogi krajowej nr 61 w Ostrołęce. Miasto złożyło wniosek w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja zakłada całkowitą przebudowę ulic Mostowej, Traugutta i I Armii Wojska Polskiego w Ostrołęce. W skład zadania wchodzą prowadzone obecnie prace związane z modernizacją ulicy Mostowej na odcinku do ulicy Parkowej oraz drugi etap, zakładający powstanie dwupasmowej jezdni od skrzyżowania ulic Witosa i Traugutta w stronę Wojciechowic – do ulicy Energetycznej. Nowej arterii mają także towarzyszyć kompleksowe rozwiązania w postaci ciągów chodnikowych i ścieżek rowerowych. Projekt zakłada również przebudowanie istniejącej infrastruktury technicznej, kanalizacji i oświetlenia. Zmodernizowane mają zostać także istniejące skrzyżowania, zatoki postojowe i pozostałe elementy związane z poprawą stanu drogi i wyeliminowaniem jej uciążliwości dla położonych w sąsiedztwie posesji. Koszt realizacji inwestycji to blisko 50 mln zł. Dofinansowanie może sięgać 85 procent tej kwoty.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~lili 2009-01-15

obwodnica jest ale do nikąd, bo nie wybudowali mostu przez Narew

~greg 2009-01-14

To juz taniej by obwodnice zrobili

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.