mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostrów: 20 mln na remonty dróg

Ostrów: 20 mln na remonty dróg

W 2009 roku Ostrów Wielkopolski będzie mieć 20 mln zł na budowę i remonty dróg. 15 mln zł przeznaczyły na ten cel władze miejskie, a reszta przechodzi z ubiegłego roku. Wśród inwestycji znajdzie się m.in. przebudowa ulicy w ciągu drogi krajowej nr 25 przebiegającej przez miasto.

Ostrów: 20 mln na remonty dróg
W tym roku władze Ostrowa Wielkopolskiego przeznaczą na budowę i remonty dróg na terenie miasta 15 mln zł, jeśli dodać do tego wydatki na inwestycje, które przechodzą na ten rok z 2008 roku, to w sumie wydanych zostanie 20 mln zł. Łącznie miasto chce zrealizować ponad 40 inwestycji. W wielu miejscach powstaną nowe nawierzchnie, w innych droga zostanie wydłużona czy zmodernizowana. Część dróg budowanych będzie zupełnie od nowa, wraz z kanalizacją. Zadań do realizacji jest bardzo dużo. Wśród tych priorytetowych znalazły się ulice: Topolowa, Osiedlowa, Witosa i Przymiejska. Władze miasta wnioskują również o środki zewnętrzne na budowę dróg. Z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych pozyskano dofinansowanie na ulicę Topolową (800 tys. zł). Ulica Topolowa odciąży ulice miejskie, przejmie część potoku pojazdów, bo ruch przeniesiony zostanie z centrum na obrzeża. Poza tym oznacza to otwarcie nowych terenów inwestycyjnych, zarówno pod budownictwo mieszkaniowe, jak i przemysł.
 
Poza tym w 2009 roku przebudowane zostaną m.in. ulice: Końcowa, Ołobocka, Polna, Zakątek, Zjazd, Dekerta, Sporna, Poleska, Sempołowskiej, Przymiejska. Zmodernizowany zostanie także odcinek ulicy Brackiej i Nowa Krępa. Dużą kilkuletnią inwestycją rozpoczynaną także w 2009 roku jest przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ulicy Wylotowej. To droga, która połączy miasto ze zjazdem z planowanej obwodnicy. W 2009 roku powstaną także ścieżki rowerowe od ulicy Poznańskiej do ulicy Strumykowej i wzdłuż ulicy Wrocławskiej do Jankowa Przygodzkiego.

W 2008 roku zrealizowano 25 dużych zadań drogowych, a kilka dużych już rozpoczętych przechodzi na 2009 rok. Przykładowo na ulicę Osiedlową zarezerwowano w budżecie na 2008 rok 4,5 mln zł i przechodzą one na ten rok. Opóźnienie w realizacji tej inwestycji wynika z niedostosowania przepisów o ochronie środowiska do przepisów unijnych. Miasto prowadzi również zaawansowane rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie rozbudowy ulicy Kaliskiej w ciągu drogi krajowej nr 25 – od Al. Słowackiego do węzła obwodnicy.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

25 lat vanów!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.