mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostrów: 20 mln na remonty dróg

Ostrów: 20 mln na remonty dróg

W 2009 roku Ostrów Wielkopolski będzie mieć 20 mln zł na budowę i remonty dróg. 15 mln zł przeznaczyły na ten cel władze miejskie, a reszta przechodzi z ubiegłego roku. Wśród inwestycji znajdzie się m.in. przebudowa ulicy w ciągu drogi krajowej nr 25 przebiegającej przez miasto.

Ostrów: 20 mln na remonty dróg
W tym roku władze Ostrowa Wielkopolskiego przeznaczą na budowę i remonty dróg na terenie miasta 15 mln zł, jeśli dodać do tego wydatki na inwestycje, które przechodzą na ten rok z 2008 roku, to w sumie wydanych zostanie 20 mln zł. Łącznie miasto chce zrealizować ponad 40 inwestycji. W wielu miejscach powstaną nowe nawierzchnie, w innych droga zostanie wydłużona czy zmodernizowana. Część dróg budowanych będzie zupełnie od nowa, wraz z kanalizacją. Zadań do realizacji jest bardzo dużo. Wśród tych priorytetowych znalazły się ulice: Topolowa, Osiedlowa, Witosa i Przymiejska. Władze miasta wnioskują również o środki zewnętrzne na budowę dróg. Z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych pozyskano dofinansowanie na ulicę Topolową (800 tys. zł). Ulica Topolowa odciąży ulice miejskie, przejmie część potoku pojazdów, bo ruch przeniesiony zostanie z centrum na obrzeża. Poza tym oznacza to otwarcie nowych terenów inwestycyjnych, zarówno pod budownictwo mieszkaniowe, jak i przemysł.
 
Poza tym w 2009 roku przebudowane zostaną m.in. ulice: Końcowa, Ołobocka, Polna, Zakątek, Zjazd, Dekerta, Sporna, Poleska, Sempołowskiej, Przymiejska. Zmodernizowany zostanie także odcinek ulicy Brackiej i Nowa Krępa. Dużą kilkuletnią inwestycją rozpoczynaną także w 2009 roku jest przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ulicy Wylotowej. To droga, która połączy miasto ze zjazdem z planowanej obwodnicy. W 2009 roku powstaną także ścieżki rowerowe od ulicy Poznańskiej do ulicy Strumykowej i wzdłuż ulicy Wrocławskiej do Jankowa Przygodzkiego.

W 2008 roku zrealizowano 25 dużych zadań drogowych, a kilka dużych już rozpoczętych przechodzi na 2009 rok. Przykładowo na ulicę Osiedlową zarezerwowano w budżecie na 2008 rok 4,5 mln zł i przechodzą one na ten rok. Opóźnienie w realizacji tej inwestycji wynika z niedostosowania przepisów o ochronie środowiska do przepisów unijnych. Miasto prowadzi również zaawansowane rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie rozbudowy ulicy Kaliskiej w ciągu drogi krajowej nr 25 – od Al. Słowackiego do węzła obwodnicy.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech