mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostrów Mazowiecka: Koniec remontu drogi wojewódzkiej

Ostrów Mazowiecka: Koniec remontu drogi wojewódzkiej

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował o oddaniu do użytku zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 677, przebiegającej przez Ostrów Mazowiecką w ciągu ulicy Dubois’a.

Ostrów Mazowiecka: Koniec remontu drogi wojewódzkiej
22 września bieżącego roku w Ostrowi Mazowieckiej miało miejsce uroczyste oddanie do użytku odcinka przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 677. Remont drogi objął m.in. budowę nowej nawierzchni oraz nowego odcinka kanalizacji deszczowej, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ulicy Kościuszki, Dubois’a i Piłata oraz małego ronda przy ulicach Dubois’a i Małkińskiej. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli m.in. przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego: Marszałek Adam Struzik, Wicemarszałek Ludwik Rakowski, radni Województwa Mazowieckiego Danuta Janusz i Marian Krupiński, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i mieszkańcy Ostrowi. Inwestycja została dofinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą blisko 5 mln zł.

Infrastruktura drogowa północnego Mazowsza była również tematem spotkania, które odbyło się tego samego dnia w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. Na temat planowanego nowego przebiegu drogi wojewódzkiej relacji Ostrołęka-Wyszków Marszałek Adam Struzik rozmawiał z przedstawicielami samorządów zaangażowanych w jej budowę. Droga budowana będzie na mocy porozumienia zawartego w dniu 20 sierpnia 2006 roku przez Województwo Mazowieckie, miasto Ostrołękę, powiaty: wyszkowski i ostrołęcki oraz gminy: Wyszków, Goworowo, Długosiodło i Brańszczyk. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z otrzymaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Dzięki tej inwestycji droga z Ostrołęki do Warszawy skróci się ze 120 km do niemal 100 km.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej 2008-09-29

Dzisiaj jest 29 września 2008. Po uroczystym otwarciu w dniu 22 września droga dalej jest zamknięta a objazdy bardzo uciążliwe uciążliwe dla mieszkańców miasta funkcjonują dalej. Czyli bez zmian. Bez komentarza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.