mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostrowiec dostanie 50 mln na drogi

Ostrowiec dostanie 50 mln na drogi

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o umieszczeniu dwóch ostrowieckich inwestycji drogowych na liście indykatywnej Regionalnego Programu Operacyjnego. Miasto otrzyma w ten sposób dofinansowanie w wysokości 50 mln zł.

Ostrowiec dostanie 50 mln na drogi
Na listę indykatywną Regionalnego Programu Operacyjnego trafiły dwa projekty związane z infrastrukturą drogową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o umieszczeniu na liście projektu budowy ostatniego, czwartego etapu ulicy Zagłoby oraz remontu ulicy Waryńskiego.

W przypadku pierwszej inwestycji, dofinansowanie ma mieć wysokość 40 mln zł. To więcej niż wszystkie dotychczasowe unijne dotacje dla Ostrowca Świętokrzyskiego razem wzięte. Jeszcze w tym roku rozstrzygnięty ma zostać przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, w pierwszej połowie przyszłego roku wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji, a latem 2009 roku rozpoczną się prace, które mogą trwać kilkanaście miesięcy. Przygotowania do budowy ostatniego odcinka ulicy Zagłoby są już zaawansowane. Ministerstwo Infrastruktury wyraziło zgodę na odstępstwa od obowiązujących procedur przy pokonywaniu tzw. wąskiego gardła w miejscu gdzie tory kolejowe przebiegają tuż przy wałach przeciwpowodziowych Kamiennej. Wiadomo też, przez które działki droga będzie wiodła i w jaki sposób połączy się z drogą krajową nr 9.

Druga inwestycja dotyczy remontu ulicy Waryńskiego, która znajduje się w rozpaczliwym stanie. W tym wypadku dofinansowanie z RPO wyniesie prawie 10 mln zł. Łącznie do Ostrowca Świętokrzyskiego trafi więc 50 mln zł, pochodzących ze środków zewnętrznych, co pozwoli rozwiązać najpoważniejsze problemy komunikacyjne miasta. Ruch samochodów ciężarowych w kierunku huty zostanie wyprowadzony z centrum Ostrowca, a skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Waryńskiego przestanie być utrapieniem dla kierowców.

Podobne wiadomości:

Ranking niezawodności DEKRA 2009

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Saab – 9-4X

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~moja żona 2008-10-17

jaka lista? inda... co? czyli w skali 1 do 10 to na ile są to wirtualne pieniądze i inwestycje.....????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.