mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostrowiec przed szansą na lepsze drogi

Ostrowiec przed szansą na lepsze drogi

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował wniosek w sprawie uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa ulicy Zagłoby – IV etap w Ostrowcu Świętokrzyskim od Al. 3 Maja do przecięcia z przedłużeniem ul. Samsonowicza wraz z budową wiaduktu nad torami PKP i węzła Brezelia na przecięciu z drogą Nr 755”.

Ostrowiec przed szansą na lepsze drogi
Zgodnie z założeniami projektowymi  szerokość pasa drogowego będzie zmienna i wyniesie od 14 do 59 metrów. Długość projektowanego odcinka ul. Zagłoby to blisko 3 kilometry drogi w klasie technicznej GP o szerokości jezdni 7 metrów, z półtorametrowym chodnikiem i dwumetrową ścieżką rowerową. Z kolei ulica Nowo-Samsonowicza będzie miała 1200 metrów długości (7 metrów szerokości jezdni, utwardzone pobocze o szerokości 2 metrów, droga w klasie technicznej Z).

Najkrótszym odcinkiem tej inwestycji będzie blisko półkilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 755 na ulicy Zygmuntówka (droga w klasie technicznej G, o 7-metrowej szerokości  jezdni, z dwumetrowym utwardzonym poboczem).

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.