mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostrowiec przed szansą na lepsze drogi

Ostrowiec przed szansą na lepsze drogi

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował wniosek w sprawie uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa ulicy Zagłoby – IV etap w Ostrowcu Świętokrzyskim od Al. 3 Maja do przecięcia z przedłużeniem ul. Samsonowicza wraz z budową wiaduktu nad torami PKP i węzła Brezelia na przecięciu z drogą Nr 755”.

Ostrowiec przed szansą na lepsze drogi
Zgodnie z założeniami projektowymi  szerokość pasa drogowego będzie zmienna i wyniesie od 14 do 59 metrów. Długość projektowanego odcinka ul. Zagłoby to blisko 3 kilometry drogi w klasie technicznej GP o szerokości jezdni 7 metrów, z półtorametrowym chodnikiem i dwumetrową ścieżką rowerową. Z kolei ulica Nowo-Samsonowicza będzie miała 1200 metrów długości (7 metrów szerokości jezdni, utwardzone pobocze o szerokości 2 metrów, droga w klasie technicznej Z).

Najkrótszym odcinkiem tej inwestycji będzie blisko półkilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 755 na ulicy Zygmuntówka (droga w klasie technicznej G, o 7-metrowej szerokości  jezdni, z dwumetrowym utwardzonym poboczem).

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.