mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oszczędności na drogach do mostu w Płocku

Oszczędności na drogach do mostu w Płocku

Ponad dziewięć milionów z unijnych pieniędzy zostanie wykorzystanych przy budowie V odcinka dróg dojazdowych do mostu przez Wisłę w Płocku. Pieniądze pochodzą z puli ponad 91 mln zł unijnego dofinansowania na budowę I etapu dróg dojazdowych.

Oszczędności na drogach do mostu w Płocku

Urząd Miasta otrzymał zgodę na wykorzystanie zaoszczędzonych przy tej inwestycji ponad dziewięciu milionów do budowy V odcinka dróg. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg, prace rozpoczną się wiosną. Wojewoda Mazowiecki wydał już decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę.

Etap I inwestycji to realizacja dwóch odcinków dróg o łącznej długości 3,4 km, w tym na odcinku I wybudowanie estakady o długości 512,5m konstrukcji stalowej zespolonej z współpracującą żelbetową płytą mostu, budowę drogi dwujezdniowej i skrzyżowania z ulicą Wyszogrodzką, a na odcinku II budowę drogi dwujezdniowej, ronda na skrzyżowaniu z ulicą Dobrzykowską oraz elementów towarzyszących obejmujących budowę urządzeń bezpieczeństwa i organizacji ruchu, budowę oświetlenia i zagospodarowanie zielenią.

Realizacja I etapu dróg dojazowych stanowi kontynuację inwestycji budowy II przeprawy mostowej przez rzekę Wisłę wraz z dojazdami i jako inwestycja bezpośrednio i funkcjonalnie powiązana z budową II przeprawy mostowej włączy wybudowany mostu do układu komunikacyjnego miasta Płocka. Zwiększy to dostępność komunikacyjną miasta, poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, odciąży jedyny funkcjonujący w Płocku most drogowo - kolejowy oraz poprawi jakość życia mieszkańców.

Obecnie trwa podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem i z kruszywa na odcinku od Wyszogrodzkiej do mostu. Rozpoczęto również podbudowę z betonu asfaltowego. Zamontowana została już stalowa konstrukcja prawej jezdni estakady. Trwają także prace związane między innymi z wykonywaniem nasypów, profilowaniem i zagęszczaniem podłoża, a także budową oświetlenia.

Umowę na budowę I etapu dróg dojazdowych po licznych perypetiach podpisano na początku tego roku. Na zrealizowanie inwestycji wykonawca ma czas do stycznia przyszłego roku. Pierwszy etap to 1879 m od ul. Wyszogrodzkiej (w tym estakada o dł. 512,5 m) i 1511 m od ul. Dobrzykowskiej. Koszt inwestycji (I etap) wyniesie 106 mln 659 tys. zł. Budowa dróg dojazdowych jest dofinansowywana kwotą ponad 91 mln ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Przeczytaj także:

Budowa dojazdów do mostu w Płocku (2006-01-31)

Droga do płockiego mostu (2005-10-31)

Most podwieszany w Płocku (2006-10-19)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~raiders 2006-10-12

pytam się Płotczan ale zorientowanych co o tym myślą? bo ja mam rodzinę w Płocku i chyba ten nieczynny most widzę już ze dwa lata a w szczycie jedynym mostem przejechać się normalnie nie da :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.