mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie mostu w Płocku

Otwarcie mostu w Płocku

W sobotę 13 października zostanie oddany do użytku największy podwieszany most w Polsce. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie udało się otworzyć mostu we wrześniu.

Otwarcie mostu w Płocku

Termin otwarcia drugiej w Płocku przeprawy mostowej przez Wisłę, o długości 1200 metrów przeciągał się w czasie. Powodem były prowadzone cały czas prace budowlane, związane z projektem budowy dróg dojazdowych do mostu. Zakończenie prac przy dojazdach do mostu miało nastąpić pod koniec lipca, jednak przesunęły się o miesiąc. Kolejnych 14 dni potrzebnych było na uprawomocnienie się pozwolenia wodnoprawnego. Niezbędny jest jeszcze odbiór inwestycji przez inspektora nadzoru budowlanego.

Otwarcie dla ruchu mostu nie kończy jeszcze całej inwestycji. W trwającym właśnie przetargu, wyłoniony zostanie wykonawca czwartego odcinka dróg dojazdowych: od ul. Dobrzykowskiej do Gór. Odcinek o długości 4,5 km powinien powstać do końca przyszłego roku. Wówczas będzie możliwe przeniesienie ruchu tranzytowego na nowy most. W przygotowaniu są także dwie inne ważne dla wyprowadzenia tirów z miasta inwestycje, czyli budowa obwodnic – północnej i północno-zachodniej. Pierwsze zadanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, drugie – miasto. Obwodnice powinny powstać do 2010 roku.

Przeczytaj także:

Nowa ul. Wyszogrodzka do mostu w Płocku (2007-02-13)

Oszczędności na drogach do mostu w Płocku (2006-10-12)

Most podwieszany w Płocku (2005-10-19)


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~pg 2007-10-13

Hahaha!!! No i otwarcie było ale się skończyło!!! Wielkie otwarcie na przyjazd Braci Kaczyńskich owszem było! A jakże!!! Ale jak tylko Braciszków zabrakło most został znowu zamknięty! Ciekawe co znowu spaprali? Może tym razem światła oświetlające most od roku dla nie przejeźdźających samochodów się wyczerpały???? ;)))) Parodia!!!

~Zyga 2007-09-21

Na przełomie października i listopada 2006r kończący wówczas kadencję prezydent Płocka obiecywał otwarcie ruchu na nowym moście na dzień 10 listopada 2006 czyli tuz przed wyborami samorządowymi. Skutkiem tych obietnic był kładziony w pośpiechu asfalt na jednej z estakad dojazdowych do mostu. Otwarcia jednak nie było, gdyż włączenie dróg prowadzących do mostu, przy ówczesnym układzie komunikacyjnym, paraliżowało połowę miasta. Zdecydowano się na przebudowę całego węzła. Ta zakończyła się miesiąc przed planowanym terminem czyli 31 sierpnia br. Podczas procedur odbiorowych ten sam prezydent, który wcześniej robił wszystko by uruchomić most w listopadzie ubiegłego roku zakwestionował ... jakość asfaltu na estakadzie gotowej do ruchu rok wczesniej. Wykonawca musiał więc poprawić to co świadomie i pod naciskiem spaprał rok wcześniej. Całość przesunęła termin oddania nowej przeprawy mniej więcej o miesiąc. "Jaka piękna katastrofa" - chciałoby się powiedzieć. Pozdrawi

~MtM 2007-09-20

Do wczesniejszego wpisu: niech sobie jeżdzą i otwierają przecież PiS - owcy nie mogą rządzić 10 lat aby otwierać swoje inwestycje. Koncepcja tego mostu została uzgodniona w 1998r, obwodnica Gorzowa wytyczona 1999r, Garwolin 1999r itd. (nie mylić z oficjalnym podpisaniem do realizacji)

~piotronk 2007-09-20

Nie! PiS jedzie na maxa! Przecież to kolejne wstrzymanie oddania inwestycji.Czekają, żeby w Wiadomościach się miło pokazać przed wyborami. Nie dajmy się ogłupić!!! Łapę daję sobie uciąć, że wszystko jest już gotowe, tak jak w Garwolinie, czy Gorzowie. Chamstwo i zwykłe świństwo dla tysięcy kierowców!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando