mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie na odcinku C autostrady A2

Otwarcie na odcinku C autostrady A2

Już od wtorku 15 maja można jeździć nowym wiaduktem w Wiskitkach, nad autostradą A2.

Otwarcie na odcinku C autostrady A2
Pierwsza decyzja o pozwoleniu na użytkowanie na odcinku „C” została wydana dla obiektu biegnącego nad autostradą A2 w Wiskitkach, w ciągu drogi krajowej nr 50. Dotychczas ruch po DK 50 odbywał się w poziomie terenu, objazdem po placu budowy realizowanej inwestycji.

- Z tygodnia na tydzień na odcinku C widać większe zaawansowanie w wykonywanych robotach. Wykonawca, konsorcjum z Boegl a Krysl pracuje 7 dni w tygodniu przez 24 h na dobę. Dzięki temu zaawansowanie w układaniu poszczególnych warstw bitumicznych już na początku tego tygodnia przekroczyło 80 procent. Tuż po oddaniu do ruchu wiaduktu w Wiskitkach zaczną się prace nad uciągleniem warstw bitumicznych autostrady pod tym obiektem – informuje GDDKiA.

Umowa na budowę odcinka „C” autostrady A2 Stryków-Konotopa długości 20 km została zawarta z konsorcjum firm Boegl&Krysl i DSS. Termin zakończenia kontraktu upływa 15 października br.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Max 2012-05-18

Ciekaw jestem dlaczego nie wykończono najpierw 1 pasa co na euro rozwiązałoby przynajmiej czesciowo sprawę -byloby bez objazdów ,a potem spokojnie drugi pas Przeciez podobnie jest na gierkowce do piotrkowa i jakoś się jedzie

~romek 2012-05-17

Na podstawie mapy istotne jest 7 WD(jeden jest juz gotowy w Wisikutkach czy jak tam) wiaduktów drogowych na całym odcinku pozostałe 10 mozna dokonczyc pózniej gdyz przenosza ruch nad autostradą z dróg lokalnych o małym znaczeniu dla całej komunikaji.Z opisów wynika ze prace na WD sa na ukonczeni tak ze do 30.05.2012 mozana zakonczyc wiadukty z balustradami.Łaczniki pod mostami trzeba wykonac do 8.06 kładąc ostatnia warstwe asfaltu scieralnego ,malowanie w nocy.Dojazdy do wiaduktów nasypy po 10.06 .Powinno zagrac

~ja 2012-05-17

trzymam kciuki!

~euro spoko. 2012-05-17

Kurde, może zdążą..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.