mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie nowej linii tramwajowej w Bydgoszczy

Otwarcie nowej linii tramwajowej w Bydgoszczy

Budowa linii tramwajowej z centrum miasta do dworca kolejowego Bydgoszcz Główna z rozbudową ulic: Marszałka Focha, Dworcowa, Naruszewicza i Zygmunta Augusta – taką nazwę nosi projekt, który już w czwartek zostanie udostępniony do ruchu.

Otwarcie nowej linii tramwajowej w Bydgoszczy
Przedmiotem projektu jest integracja środków transportu zbiorowego poprzez połączenie linią tramwajową dworca kolejowego Bydgoszcz Główna z istniejącą siecią, co ma odciążyć układ komunikacyjny w rejonie śródmieścia i centrum miasta oraz pozwolić na szybsze połączenie transportem zbiorowym z dworcem kolejowym. Na podstawie licznych analiz wybrano wariant połączenia linią tramwajową ulicami: Marszałka Focha, Naruszewicza, Dworcowa i Zygmunta Augusta.

Wartość całkowita zadania wynosi ponad 79,672 mln zł, z czego 50 proc. stanowi dofinansowanie ze środków unijnych (ponad 34,356 mln zł). Inwestycję realizowano w latach 2008-2012.

Na najbliższy czwartek (22.11) zaplanowano uruchomienie nowej linii tramwajowej. W dniu otwarcia oraz w piątek trasą kursować będzie specjalna linia obsługiwana przez dwa zabytkowe tramwaje oraz jedne skład niskopodłogowy, a już od środy do dworca Bydgoszcz Główna dojedziemy „trójką” i – nowa linia w miejskim rozkładzie – „piątką”.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Polskie drogi 2015-08-12

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.