mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie nowej linii tramwajowej w Bydgoszczy

Otwarcie nowej linii tramwajowej w Bydgoszczy

Budowa linii tramwajowej z centrum miasta do dworca kolejowego Bydgoszcz Główna z rozbudową ulic: Marszałka Focha, Dworcowa, Naruszewicza i Zygmunta Augusta – taką nazwę nosi projekt, który już w czwartek zostanie udostępniony do ruchu.

Otwarcie nowej linii tramwajowej w Bydgoszczy
Przedmiotem projektu jest integracja środków transportu zbiorowego poprzez połączenie linią tramwajową dworca kolejowego Bydgoszcz Główna z istniejącą siecią, co ma odciążyć układ komunikacyjny w rejonie śródmieścia i centrum miasta oraz pozwolić na szybsze połączenie transportem zbiorowym z dworcem kolejowym. Na podstawie licznych analiz wybrano wariant połączenia linią tramwajową ulicami: Marszałka Focha, Naruszewicza, Dworcowa i Zygmunta Augusta.

Wartość całkowita zadania wynosi ponad 79,672 mln zł, z czego 50 proc. stanowi dofinansowanie ze środków unijnych (ponad 34,356 mln zł). Inwestycję realizowano w latach 2008-2012.

Na najbliższy czwartek (22.11) zaplanowano uruchomienie nowej linii tramwajowej. W dniu otwarcia oraz w piątek trasą kursować będzie specjalna linia obsługiwana przez dwa zabytkowe tramwaje oraz jedne skład niskopodłogowy, a już od środy do dworca Bydgoszcz Główna dojedziemy „trójką” i – nowa linia w miejskim rozkładzie – „piątką”.

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.