mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie obwodnicy Gorzowa przesunięte

Otwarcie obwodnicy Gorzowa przesunięte

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Zielonej Górze poinformowała, że oddanie do użytku obwodnicy Gorzowa Wlkp. zostało odsunięte w czasie.

Prace nad II etapem Zachodniej Obwodnicy Gorzowa od jakiegoś czasu przedłużały się.
Zgodnie z kontraktem pierwsze samochody miały nią pojechać już w grudniu 2006 r. Ale wykonawca wystąpił do Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg Krajowych i Autostrad o zgodę na przesunięcie terminu najpierw na czerwiec, a potem na sierpień bieżącego roku.
Oddanie do użytku 9,5 km odcinka było planowane na koniec bieżącego miesiąca. Niestety także ten termin został przesunięty w czasie.
Powodem tego jest szereg usterek wykonawczych stwierdzonych przez komisję odbiorową powołaną przez inwestora. Wykryte usterki w późniejszym czasie mogłyby istotnie wpłynąć na bezpieczeństwo podróżujących, na co GDDKiA nie może pozwolić.

Działając w interesie przyszłych użytkowników obwodnicy, inwestor zobowiązał wykonawcę tj. konsorcjum Strabag Sp. z o.o. & Hermann Kirchner do niezwłocznego usunięcia usterek. Termin ich wykonania zostanie określony po zakończeniu prac komisji.

Przeczytaj także:

Plany północnej obwodnicy Gorzowa (2007-05-11)

Obwodnica Gorzowa dopiero w lipcu (2007-01-12)


Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

~Piti 2007-09-14

Nie wiem czy na A2 tak czy inaczej nie było opóźnienia, ale tak generalnie to macie rację. :/

~kosal 2007-09-14

tak to niestety prawda

~piotronk22 2007-09-14

Tak, jasne, pewnie tak jak obwodnicę Garwolina, PiS otworzy tuż przed wyborami, w blasku medialnych fleszy, poważnie! Te inwestycje są skończone , ale muszą poczekać , aż pan Premier przetnie wstążkę! A to dopiero ok 20 X, żeby parę głosów od naiwnych zebrać. Wcześniej to samo zrobili z A-2 Konin-Łódź (opóźnienie o 6 m-cy)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.