Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie obwodnicy Gorzowa przesunięte

Otwarcie obwodnicy Gorzowa przesunięte

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Zielonej Górze poinformowała, że oddanie do użytku obwodnicy Gorzowa Wlkp. zostało odsunięte w czasie.

Prace nad II etapem Zachodniej Obwodnicy Gorzowa od jakiegoś czasu przedłużały się.
Zgodnie z kontraktem pierwsze samochody miały nią pojechać już w grudniu 2006 r. Ale wykonawca wystąpił do Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg Krajowych i Autostrad o zgodę na przesunięcie terminu najpierw na czerwiec, a potem na sierpień bieżącego roku.
Oddanie do użytku 9,5 km odcinka było planowane na koniec bieżącego miesiąca. Niestety także ten termin został przesunięty w czasie.
Powodem tego jest szereg usterek wykonawczych stwierdzonych przez komisję odbiorową powołaną przez inwestora. Wykryte usterki w późniejszym czasie mogłyby istotnie wpłynąć na bezpieczeństwo podróżujących, na co GDDKiA nie może pozwolić.

Działając w interesie przyszłych użytkowników obwodnicy, inwestor zobowiązał wykonawcę tj. konsorcjum Strabag Sp. z o.o. & Hermann Kirchner do niezwłocznego usunięcia usterek. Termin ich wykonania zostanie określony po zakończeniu prac komisji.

Przeczytaj także:

Plany północnej obwodnicy Gorzowa (2007-05-11)

Obwodnica Gorzowa dopiero w lipcu (2007-01-12)


Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~Piti 2007-09-14

Nie wiem czy na A2 tak czy inaczej nie było opóźnienia, ale tak generalnie to macie rację. :/

~kosal 2007-09-14

tak to niestety prawda

~piotronk22 2007-09-14

Tak, jasne, pewnie tak jak obwodnicę Garwolina, PiS otworzy tuż przed wyborami, w blasku medialnych fleszy, poważnie! Te inwestycje są skończone , ale muszą poczekać , aż pan Premier przetnie wstążkę! A to dopiero ok 20 X, żeby parę głosów od naiwnych zebrać. Wcześniej to samo zrobili z A-2 Konin-Łódź (opóźnienie o 6 m-cy)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj