mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie obwodnicy Szczecinka

Otwarcie obwodnicy Szczecinka

Kierowcy mogą przejechać nową obwodnicą Szczecinka w woj. zachodniopomorskim. Nadzór Budowlany wyraził zgodę na użytkowanie tej drogi.

Otwarcie obwodnicy Szczecinka
Obwodnica Szczecinka docelowo będzie wiodła od ul. Trzesieckiej do projektowanej drogi ekspresowej S11. Na obecnym etapie została włączona do sieci dróg miejskich. Droga ta składa się z dwóch nowych odcinków o łącznej długości nieco ponad 3 km. Na odcinku szlakowym wiodącym od drogi wojewódzkiej nr 172 zbudowano dwa ronda, przepust i drogi pomocnicze. Ze względu na słabonośne podłoże torfowe, zastosowano wzmocnienia z betonowych pali.

Roboty budowlane, w tym budowa kanalizacji deszczowej i nowego oświetlenia kosztowały łącznie 17 mln złotych, cała inwestycja z projektem i wykupem gruntów ponad 22 miliony. Została ona zrealizowana w ramach Regionalnego Planu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Wykonawcą robót było Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego WROBIS SA.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~Jotgie 2012-12-21

Powiedzmy sobie szczerze - ta obwodnica nic nie daje (dla ruchu tranzytowego). W trasie do Kołobrzegu DK11 Oborniki Wlkp,, Ujście, troszkę Piła, Jastrowie, Szczecinek, Bobolice i Koszalin (z Mścicami) to WRZODY NA TEJ TRASIE! I nic się nie robi! Żadna obwodnica tych miejscowości nie ma nawet DTŚu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.