mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie ofert na Most Północny znów przesunięte

Otwarcie ofert na Most Północny znów przesunięte

xWarszawski Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował o kolejnym przesunięciu terminu otwarcia ofert w przetargu na wybór wykonawcy Trasy Mostu Północnego w Warszawie. Tym razem ostatecznym terminem jest 30 stycznia bieżącego roku.

Otwarcie ofert na Most Północny znów przesunięte
W trwającym aktualnie przetargu na wyłonienie wykonawcy Mostu Północnego w Warszawie wpłynęła rekordowa liczba pytań dotyczących dokumentacji przetargowej. Pierwszy termin otwarcia ofert cenowych był zaplanowany już w ubiegłym roku (23 grudnia), jednak ze względu na dużą liczbę pytań (500), zgłaszanych od firm zainteresowanych realizacją inwestycji, otwarcie ofert przełożono na 12 stycznia 2009 roku. Niestety w dniu, w którym upłynął termin składania zapytań, ich liczba przekroczyła 1300. Przeważająca większość dotyczy zagadnień technicznych zawartych w projekcie.

Odpowiedzi sukcesywnie przekazywane są oferentom. Jednak biorąc pod uwagę ilościowy zakres informacji zawartych w odpowiedziach i konieczność wnikliwej ich analizy przez oferentów podjęta została decyzja o kolejnym przesunięciu terminu otwarcia ofert, tym razem na 30 stycznia 2009 roku. Celem wydłużenia terminu jest stworzenie oferentom warunków do przygotowania rzetelnych cenowo ofert, korzystnych dla zamawiającego.

Brak przeprawy pomiędzy Białołęką, a Bielanami powoduje, że cały ruch koncentruje się na moście Grota-Roweckiego, który jest jednym z najbardziej obciążonych mostów w Warszawie. W pierwszej fazie budowy nowej trasy powstanie wraz z mostem liczący około 3,1 km odcinek drogi pomiędzy węzłem Wisłostrada, a węzłem Modlińska. Następnie ma być realizowany dalszy fragment o długości 10,7 km, obejmujący odcinek pomiędzy węzłem Trasy N-S i węzłem Wisłostrada w lewej części oraz między Modlińską, a węzłem Trasy Olszynki Grochowskiej w prawej części Warszawy. Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnica Warszawy.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Polskie fabryki też zwalniają!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~maras49 2009-01-15

cos mi sie wydaje że przetarg jest ustawiony (warunkami) na konkretne konsorcjum

~Nie warwol 2009-01-15

To czyste warwolstwo. W tej warwolandi nic nie da się wybudować. Warwole tylko sie żreją nawzajem i nie potrafią nic wybudować, ani metra, ani autostrady, ani obwodnicy, ani stadionu, ani mostu.

~Pawel 2009-01-14

Jezeli ten ZMID przeprowadzi ten przetarg tak samo rzetelnie i fachowo jak ZDM na projektowanie mostu to bedzie sukces przez "S" ;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.