mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie ofert na budowę S8 w Warszawie

Otwarcie ofert na budowę S8 w Warszawie

Otwarto oferty dla inwestycji polegającej na budowie drogi ekspresowej S8 Salomea – Wolica wraz z powiązaniem z droga krajową nr 7. Planowany termin realizacji budowy drogi na długości ok. 1,95 km to listopad 2010r – sierpień 2012r. (z zapewnieniem przejezdności na 31 maja 2012r.)

Otwarcie ofert na budowę S8 w Warszawie
Wykonawcy złożyli 10 ofert, gdzie najtańszą ofertę złożyło konsorcjum: Eurovia Polska S.A.; Eurovia CS Czechy; Warbud S.A., na kwotę prawie 188 mln zł. Najdroższa oferta wpłynęła od konsorcjum: Bilfinger Berger Budownictwo S.A.; Mosty-Łódź S.A.; Intercor Sp. z o.o. Zawiercie  , na kwotę ponad 231 mln zł. Inwestor na sfinansowanie zamówienia przeznaczył prawie 308 mln zł.


Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie wybudowanie odcinka drogi ekspresowej Salomea-Wolica od granicy m.st. Warszawy (rejon węzła „Opacz”) do węzła „Łopuszańska” (realizowanego przez m.st.Warszawa), oraz węzła „Salomea” (skrzyżowanie drogi Salomea – Wolica z Al. Jerozolimskimi i projektowaną ul. Nowo-Lazurową). Wykonawca wybuduje 5 wiaduktów, przejście podziemne w węźle „Salomea” i kładkę dla pieszych nad Al. Jerozolimskimi, dodatkowo w ramach ochrony środowiska 2,8km ekranów akustycznych.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~jj 2010-06-07

dzięki ~mar że nas uświadomiłeś...

~mar 2010-06-07

20 lat po przełomie TRZEBA się zastanowić NAD POWAŻNYM STANEM RZECZY. Jazda po naszych niewystarczalnych, ciasnych, zakorkowanych i niebezpiecznych drogach to dramat w porównaniu z wieloma krajami takimi jak Niemcy, Holandia, Austria, Dania itd. Od lat są dla nowych krajów Unii fundusze. Nasze opieszałe Rządy, drogowcy i instytucje drogowe od dziesiątek lat nie mogą uczynić czegoś dobrego dla mieszkańców Polski. TEN BAŁAGAN NA DROGACH, PODŁE KORKI W MIASTACH (m.in W WARSZAWIE, KTÓRA WCIĄŻ NIE MA OBWODNICY!!), MAŁO ZA DROGICH DLA KIESZENI! AUTOSTRAD, NADAL BRAKUJE DRÓG EKSPRESOWYCH I TA MASA JASKRAWYCH I MĘCZĄCYCH REKLAM, PRYWATNYCH REKLAM (typu night club, wulkanizacja, prywatne firmy, nachalne reklamy jakieś zajazdów typu jakieś Riviery, Vegasy itp). NA NA NASZYCH SZOSACH MYLĄCYCH SIĘ ZE ZNAKAMI DROGOWYMI (ZWŁASZCZA PRZY KOSZMARNYCH WJAZDACH DO MIAST). PRZEZ CO POLSKA "Z DROGI" JEST CORAZ BRZYDSZA!! ABSOLUTNIE POWINNI SZYBKO COŚ ZROBIĆ Z TYMI REKLAMAMI! W KRAJACH EUROPEJSKICH RZADKO PRZEJEŻDŻA SIĘ PRZEZ MIEJSCOWOŚCI, SĄ ZJAZDY Z AUTOSTRAD, DRÓG SZYBKIEGO RUCH, OD LAT NIE ZASŁANIA SIĘ PIĘKNYCH WIDOKÓW I OPRÓCZ ZNAKÓW DROG. SĄ JEDYNIE INFORMACJE O ZABYTKACH, KULTURZE WYSOKIEJ, KRAJOBRAZACH, INF. O OSTROŻNOŚCI NA AUTOSTRADZIE I O PARKINGACH I PUNKTACH OBSŁUGI.

~adam 2010-06-04

Dlaczego na polskich drogach prawie nigdy nie ma malowanych linii na krawedziach jezdni?

aaa 2010-06-02

Ale jak do węzła Wolica to jest tu i obwodnica Janek, zobacz na (spacje na kropki): siskom waw pl/sal-wol htm

~bbb 2010-06-02

ale to tylko kawalek raszyn janki zostaja po staremu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.