mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie wiaduktu w Solcu

Otwarcie wiaduktu w Solcu

Otwarto wiadukt pod linią kolejową Bydgoszcz – Toruń w Solcu Kujawskim. Inwestycja jest częścią projektu  BiT City, integrującego komunikacyjnie dwie stolice województwa kujawsko-pomorskiego.

Otwarcie wiaduktu w Solcu
- Otwarcie wiaduktu to nie tylko koniec objazdów związanych z budową. To pierwsze zakończone przedsięwzięcie BiT City – znak, że ze sfery rozmów i projektów BiT City, projekt pionierski i unikatowy w skali kraju, przechodzi do sfery faktów. To powód do zadowolenia, tym większy, że ten ważny obiekt inżynierski rozwiązuje palące problemy lokalnej społeczności – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Łącząca Toruń z Bydgoszczą linia kolejowa numer 18 przebiega przez samo centrum Solca, dzieląc miasto na pół. Po jednej stronie torów Park Przemysłowy i osiedla domów mieszkalnych, po drugiej urzędy, banki i szkoły. Do niedawna newralgicznym punktem drogowym był szlaban w sąsiedztwie stacji, przed którym ustawiały się długie kolejki samochodów. Czas oczekiwania na przejazd wynosił do 15-20 minut. Po zakończeniu trwającej rewitalizacji „osiemnastki” i planowanym zwiększeniu liczby połączeń lokalnych na tej trasie Solcowi groziłby komunikacyjny paraliż. Rozwiązaniem problemu okazała się budowa wiaduktu.

Obiekt w ciągu DW nr 249 powstał w dwa i pół roku, kosztował 24,5 miliona złotych. W ramach inwestycji rozebrano starą kładkę dla pieszych, zbudowano wiadukt-tunel – długość 27 metrów, szerokość 28 metrów, wysokość 3,7 metra - w przebiegu ul. 23 Stycznia, zmodernizowano układ drogowy w tym rejonie, dobudowano chodnik i ścieżki rowerowe, teren został oświetlony.
Tematy w artykule: drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Polskie drogi 2015-06-01

Zakończona przebudowa DK11 w Bobolicach

Zakończona przebudowa DK11 w Bobolicach

Polskie drogi 2015-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.