mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarcie wiaduktu w Solcu

Otwarcie wiaduktu w Solcu

Otwarto wiadukt pod linią kolejową Bydgoszcz – Toruń w Solcu Kujawskim. Inwestycja jest częścią projektu  BiT City, integrującego komunikacyjnie dwie stolice województwa kujawsko-pomorskiego.

Otwarcie wiaduktu w Solcu
- Otwarcie wiaduktu to nie tylko koniec objazdów związanych z budową. To pierwsze zakończone przedsięwzięcie BiT City – znak, że ze sfery rozmów i projektów BiT City, projekt pionierski i unikatowy w skali kraju, przechodzi do sfery faktów. To powód do zadowolenia, tym większy, że ten ważny obiekt inżynierski rozwiązuje palące problemy lokalnej społeczności – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Łącząca Toruń z Bydgoszczą linia kolejowa numer 18 przebiega przez samo centrum Solca, dzieląc miasto na pół. Po jednej stronie torów Park Przemysłowy i osiedla domów mieszkalnych, po drugiej urzędy, banki i szkoły. Do niedawna newralgicznym punktem drogowym był szlaban w sąsiedztwie stacji, przed którym ustawiały się długie kolejki samochodów. Czas oczekiwania na przejazd wynosił do 15-20 minut. Po zakończeniu trwającej rewitalizacji „osiemnastki” i planowanym zwiększeniu liczby połączeń lokalnych na tej trasie Solcowi groziłby komunikacyjny paraliż. Rozwiązaniem problemu okazała się budowa wiaduktu.

Obiekt w ciągu DW nr 249 powstał w dwa i pół roku, kosztował 24,5 miliona złotych. W ramach inwestycji rozebrano starą kładkę dla pieszych, zbudowano wiadukt-tunel – długość 27 metrów, szerokość 28 metrów, wysokość 3,7 metra - w przebiegu ul. 23 Stycznia, zmodernizowano układ drogowy w tym rejonie, dobudowano chodnik i ścieżki rowerowe, teren został oświetlony.
Tematy w artykule: drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Zakończona przebudowa DK11 w Bobolicach

Zakończona przebudowa DK11 w Bobolicach

Polskie drogi 2015-06-22

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.