mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarta DW822 połączy Lublin z portem lotniczym

Otwarta DW822 połączy Lublin z portem lotniczym

Droga 822 powstała w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007 - 2013. Koszt inwestycji to 74 mln zł. Unia Europejska dołożyła na ten cel 53 mln zł. Budowa i modernizacja trasy rozpoczęła się w marcu 2012 r. Zakończyła się w maju 2013 r. Wykonawcą była firma Budimex Budownictwo Sp. z o.o.

Otwarta  DW822 połączy Lublin z portem lotniczym

- To droga najwyższej klasy. Dzięki niej pasażerowie szybko dotrą na lotnisko, a mieszkańcy Świdnika będą mieli łatwiejszy dojazd do stolicy regionu. Ta droga odmieniła układ komunikacyjny tego rejonu - mówił w czasie otwarcia Jacek Sobczak, członek zarządu województwa lubelskiego.

Droga 822 ma długości  6,215 km, z tego wybudowano od podstaw odcinek o długości 1,9 km oraz rozbudowano drogę na długości 4,31 km. Na infrastrukturę trasy składa się 10 zatok autobusowych, 5 rond turbinowych, ekrany akustyczne na długości 1,21 km, wiadukt podwójny nad Al. Lotników Polskich oraz wiadukt nad torem dojazdowym do lotniska. Przy trasie powstały chodniki oraz ścieżka rowerowa. Dodatkowo budowany węzeł „Mełgiewska" umożliwi połączenie portu lotniczego z pozostałymi obszarami województwa lubelskiego poprzez sieć  dróg ekspresowych S12, S17  i S19.
 
 

Tematy w artykule: drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Tour de Pologne - gdzie nas czekają utrudnienia

Tour de Pologne - gdzie nas czekają...

Polskie drogi 2015-08-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.