mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarta kolejna droga ekspresowa

Otwarta kolejna droga ekspresowa

Trochę uaktywnili się nasi drogowcy, oddając kolejny w przeciągu kilku dni odcinek drogi ekspresowej. Tym razem kierowcy szybciej i bardziej komfortowo będą mogli pojechać drogą S69 od Buczkowic do Żywca.

Otwarta kolejna droga ekspresowa
Otwarty dziś fragment drogi od Buczkowic do Żywca liczy 9,4 km i jest ostatnim odcinkiem drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała - Żywiec. Tym samym podróż tą, liczącą 15,6 km, drogą skróci się o kolejne 25 minut. Łatwiej będą mieć nie tylko podróżujący w te rejony, ale przede wszystkim mieszkańcy gmin Wilkowice (sołectwa Bystra Śląska i Wilkowice), Buczkowic (sołectwo Rybarzowice), Łodygowic oraz miasta Żywiec.

Nowa droga ma dwie szerokie, 10-metrowe jezdnie złożone z dwóch pasów ruchu, o szerokości 3,5 m każdy, wraz z pasem awaryjnym o szerokości 2,50 m. Wjazd i wyjazd na drogę S69 umożliwiają cztery węzły drogowe - Wilkowice, Buczkowice, Łodygowice oraz Żywiec.Droga ekspresowa S69 stanowi ważny element w transeuropejskiej sieci dróg, zapewniając połączenie przejścia granicznego ze Słowacją w Zwardoniu z drogą ekspresową S1 w Bielsku-Białej. Po stronie słowackiej budowana jest obecnie autostrada D3 Żylina-Skalite.


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2015-07-26

@Jumper: Szczerze mówiąc nie wierzę w powstanie S52 za naszego życia. Natomiast mamy szanse doczekać się S1 od Bielska-Białej do Mysłowic. Na tym zakręcie w przyszłości ma powstać węzeł S1/S69/S52 "Bielsko-Biała Krzemionki". Z tym, że S52 to niestety pieśń bardzo, ale to bardzo odległej przyszłości. A S1 ma być na w/w węźle ciągiem głównym (numeracja drogi S69 od węzła Komorowice jest tymczasowa; do omawianego węzła zmieni się w S1 po jej dalszym zbudowaniu) i dochodzić potem do dzisiejszej S1, czyli Wschodniej Obwodnicy GOP powyżej Tychów. Oto mapka: http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.84321/19.09217

~jumper 2015-07-25

Tak jak pisze warszawiak. Najbardziej sugestywnym miejscem w którym widać jak będzie wyglądała kiedyś sieć drogowa jest ostry zakręt w połowie obecnej obwodnicy Bielska-Białej. Ewidentnie jest to przygotowane pod przyszłą trasę w ogólnym kierunku Krakowa, docelowo S-52. Czy za naszego życia ..?

~warszawiak 2015-07-25

Droga została oddana z 3-letnim opóźnieniem. Ale zgadzam się i cały czas to podkreślam, że lepiej późno niż wcale. Do Żywca z Bielska-Białej rzeczywiście będzie się teraz jechać wspaniale. Tylko, co dalej? Chodzi mi o wąskie gardło pomiędzy Węgierską Górką, a Milówką. Ani widu, ani słychu; odcinek jest dopiero na liście rezerwowej. Za rok do Zwardonia Słowacy skończą od swojej strony autostradę i już współczuję mieszkańcom m.in. Milówki i Węgierskiej Górki, jak w korkach będą przejeżdżać tabuny tirów przez te miejscowości. Aha, od Żywca do granicy droga S69 w 2-ch kawałkach jest niestety tylko jednojezdniowa, co także nie ułatwia ruchu, tylko wręcz przeciwnie. Na koniec o S1. W planach jest budowa od Bielska-Białej dalej na Śląsk (GOP) budowa ekspresówki po całkowicie nowym śladzie, a nie przebudowa obecnej krajówki DK1 na ekspresówkę S1. Niestety na razie tylko w planach. Reasumując: z otwarcia drogi opisanej w artykule należy się oczywiście cieszyć, ale też należy pamiętać, że do drogowego kompletu w tym rejonie jeszcze bardzo dużo brakuje.

~jumper 2015-07-24

Podniesienie dwupasmówki o której piszecie do standardu ekspresówki będzie bardzo drogie a poprawi jedynie komfort jazdy i trochę przepustowość. Natomiast wykonanie S69 do Żywca skróciło czas przejazdu tego kilkunastokilometrowego odcinka o prawie pół godziny. Jeżdżę tamtędy i uważam, że to jedna z najefektywniejszych inwestycji skracających czas przejazdu na danym odcinku w Polsce. Oczywiście jak wszystkie inwestycje oddano to z opóźnieniem ale lepiej późno niż wcale. Nie marudźmy, trzymajmy teraz kciuki za kolejne S-ki! Pozdrawiam.

Jotgie 2015-07-24

O tym samym pomyślałem - aż "się prosi" ekspresowe połączenie z Tychami. Choć nie jedzie się tam źle (droga 2-jezdniowa).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.