mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarta kolejna droga ekspresowa

Otwarta kolejna droga ekspresowa

Trochę uaktywnili się nasi drogowcy, oddając kolejny w przeciągu kilku dni odcinek drogi ekspresowej. Tym razem kierowcy szybciej i bardziej komfortowo będą mogli pojechać drogą S69 od Buczkowic do Żywca.

Otwarta kolejna droga ekspresowa
Otwarty dziś fragment drogi od Buczkowic do Żywca liczy 9,4 km i jest ostatnim odcinkiem drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała - Żywiec. Tym samym podróż tą, liczącą 15,6 km, drogą skróci się o kolejne 25 minut. Łatwiej będą mieć nie tylko podróżujący w te rejony, ale przede wszystkim mieszkańcy gmin Wilkowice (sołectwa Bystra Śląska i Wilkowice), Buczkowic (sołectwo Rybarzowice), Łodygowic oraz miasta Żywiec.

Nowa droga ma dwie szerokie, 10-metrowe jezdnie złożone z dwóch pasów ruchu, o szerokości 3,5 m każdy, wraz z pasem awaryjnym o szerokości 2,50 m. Wjazd i wyjazd na drogę S69 umożliwiają cztery węzły drogowe - Wilkowice, Buczkowice, Łodygowice oraz Żywiec.Droga ekspresowa S69 stanowi ważny element w transeuropejskiej sieci dróg, zapewniając połączenie przejścia granicznego ze Słowacją w Zwardoniu z drogą ekspresową S1 w Bielsku-Białej. Po stronie słowackiej budowana jest obecnie autostrada D3 Żylina-Skalite.


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2015-07-26

@Jumper: Szczerze mówiąc nie wierzę w powstanie S52 za naszego życia. Natomiast mamy szanse doczekać się S1 od Bielska-Białej do Mysłowic. Na tym zakręcie w przyszłości ma powstać węzeł S1/S69/S52 "Bielsko-Biała Krzemionki". Z tym, że S52 to niestety pieśń bardzo, ale to bardzo odległej przyszłości. A S1 ma być na w/w węźle ciągiem głównym (numeracja drogi S69 od węzła Komorowice jest tymczasowa; do omawianego węzła zmieni się w S1 po jej dalszym zbudowaniu) i dochodzić potem do dzisiejszej S1, czyli Wschodniej Obwodnicy GOP powyżej Tychów. Oto mapka: http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.84321/19.09217

~jumper 2015-07-25

Tak jak pisze warszawiak. Najbardziej sugestywnym miejscem w którym widać jak będzie wyglądała kiedyś sieć drogowa jest ostry zakręt w połowie obecnej obwodnicy Bielska-Białej. Ewidentnie jest to przygotowane pod przyszłą trasę w ogólnym kierunku Krakowa, docelowo S-52. Czy za naszego życia ..?

~warszawiak 2015-07-25

Droga została oddana z 3-letnim opóźnieniem. Ale zgadzam się i cały czas to podkreślam, że lepiej późno niż wcale. Do Żywca z Bielska-Białej rzeczywiście będzie się teraz jechać wspaniale. Tylko, co dalej? Chodzi mi o wąskie gardło pomiędzy Węgierską Górką, a Milówką. Ani widu, ani słychu; odcinek jest dopiero na liście rezerwowej. Za rok do Zwardonia Słowacy skończą od swojej strony autostradę i już współczuję mieszkańcom m.in. Milówki i Węgierskiej Górki, jak w korkach będą przejeżdżać tabuny tirów przez te miejscowości. Aha, od Żywca do granicy droga S69 w 2-ch kawałkach jest niestety tylko jednojezdniowa, co także nie ułatwia ruchu, tylko wręcz przeciwnie. Na koniec o S1. W planach jest budowa od Bielska-Białej dalej na Śląsk (GOP) budowa ekspresówki po całkowicie nowym śladzie, a nie przebudowa obecnej krajówki DK1 na ekspresówkę S1. Niestety na razie tylko w planach. Reasumując: z otwarcia drogi opisanej w artykule należy się oczywiście cieszyć, ale też należy pamiętać, że do drogowego kompletu w tym rejonie jeszcze bardzo dużo brakuje.

~jumper 2015-07-24

Podniesienie dwupasmówki o której piszecie do standardu ekspresówki będzie bardzo drogie a poprawi jedynie komfort jazdy i trochę przepustowość. Natomiast wykonanie S69 do Żywca skróciło czas przejazdu tego kilkunastokilometrowego odcinka o prawie pół godziny. Jeżdżę tamtędy i uważam, że to jedna z najefektywniejszych inwestycji skracających czas przejazdu na danym odcinku w Polsce. Oczywiście jak wszystkie inwestycje oddano to z opóźnieniem ale lepiej późno niż wcale. Nie marudźmy, trzymajmy teraz kciuki za kolejne S-ki! Pozdrawiam.

Jotgie 2015-07-24

O tym samym pomyślałem - aż "się prosi" ekspresowe połączenie z Tychami. Choć nie jedzie się tam źle (droga 2-jezdniowa).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.