mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarte oferty na kolejne dwa odcinki S3

Otwarte oferty na kolejne dwa odcinki S3

Budowa drogi ekspresowej S3, łączącej Pomorze Zachodnie z Dolnym Śląskiem, powoli zbliża się ku końcowi. Właśnie poznaliśmy chętnych na wybudowanie dwóch kolejnych odcinków o łącznej długości ponad 24 km.

Otwarte oferty na kolejne dwa odcinki S3
Sulechów - Zielona Góra Północ
Siedmiu chętnych złożyło oferty na wybudowanie fragmentu drogi S3 na odcinku od Sulechowa do węzła Zielona Góra Północ. Najtańszą propozycję, opiewającą na kwotę 298.973.681,63 zł, złożyło konsorcjum firmy Strabag Infrastruktura Południe (Heilit+Woerner) oraz Strabag. Najdroższa oferta wyniosła zaś 363.003.470,04 zł, a złożyły je Mota-Engil Central Europe razem z Mota-Engil i Engenharia E Construcao.

Inwestycja zlokalizowana jest w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, na terenie gmin Sulechów, Zielona Góra i miasto Zielona Góra. Trasa drogi przebiega równolegle do istniejącej zachodniej jezdni przez tereny leżące w obrębach: Nowy Świat, Kruszyna, Górzykowo, Cigacice, Zawada, Jany, m. Zielona Góra.Zakres robót budowlanych obejmuje wybudowanie wschodniej (lewej) jezdni, a także dróg zbiorczych i serwisowych, obiektów inżynieryjnych, w tym rozbiórka istniejącego mostu przez Odrę oraz budowa dwóch nowych mostów przez Odrę (w ciągu jezdni wschodniej i zachodniej), przepustów drogowych i urządzeń ochrony środowiska.

Lubin Północ - Lubin Południe
Sześć firm jest z kolei chętnych na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S3 na 11,3-kilometrowym odcinku od węzła Lubin Północ (bez węzła) do węzła Lubin Południe. Najtańszą ofertę w wysokości ok. 261 mln zł złożyła firma Mota Engil Central Europe, najdroższą, o wartości ponad ok. 432 mln zł firma Astaldi. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA będzie stosować kryterium ceny, terminu realizacji oraz gwarancji i jakości robót.

Inwestycja powinna być zrealizowana w 30 miesięcy od daty zawarcia umowy, bez wliczania okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).Budowa tego odcinka zakłada wybudowanie drogi o długości ok. 11,3 km o przekroju 2x2 pasy ruchu, dwóch węzłów Lubin Zachód i Lubin Południe, dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi S3 (dwie jezdnie po 3 pasy ruchu każda), trzech przejść dla zwierząt oraz urządzeń ochrony środowiska.
 
Otwarcie ofert na ostatni odcinek S3 od węzła Lubin Południe (bez węzła) do węzła Legnica II planowane jest w listopadzie.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Nowe Audi RS 3 Sportback - technologia i...

auto motor i sport 2014-12-12

5 cylindrów to klasyka dla Audi. Z takim silnikiem po rajdowych trasach szalało niegdyś legendarne Audi Quattro. Teraz 367 KM trafia pod maskę nowego Audi RS 3 Sportback.

Komentuj:

~xyz 2014-11-17

Pewnie w planach... Obecnie, najbardziej potrzebny odcinek to od Lubina do Legnicy, Później od Nowego Miasteczka do Polkowic. Reszta nie jest taka straszna. Jednak jak patrzeć na przetargi to znowu nie ta kolejność w budowaniu.

~Jerzy 2014-11-17

Sorki - a gdzie północna S 3 konkretnie od Miękowa do Świnoujścia ??!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia
Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia
Mercedes CLS trzeciej generacji lada moment zadebiutuje. Producent ze Stuttgartu opublikował właśnie pierwsze grafiki prezentujące kształty nadwozia i kawałek wnętrza.