mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarte oferty na kolejne dwa odcinki S3

Otwarte oferty na kolejne dwa odcinki S3

Budowa drogi ekspresowej S3, łączącej Pomorze Zachodnie z Dolnym Śląskiem, powoli zbliża się ku końcowi. Właśnie poznaliśmy chętnych na wybudowanie dwóch kolejnych odcinków o łącznej długości ponad 24 km.

Otwarte oferty na kolejne dwa odcinki S3
Sulechów - Zielona Góra Północ
Siedmiu chętnych złożyło oferty na wybudowanie fragmentu drogi S3 na odcinku od Sulechowa do węzła Zielona Góra Północ. Najtańszą propozycję, opiewającą na kwotę 298.973.681,63 zł, złożyło konsorcjum firmy Strabag Infrastruktura Południe (Heilit+Woerner) oraz Strabag. Najdroższa oferta wyniosła zaś 363.003.470,04 zł, a złożyły je Mota-Engil Central Europe razem z Mota-Engil i Engenharia E Construcao.

Inwestycja zlokalizowana jest w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, na terenie gmin Sulechów, Zielona Góra i miasto Zielona Góra. Trasa drogi przebiega równolegle do istniejącej zachodniej jezdni przez tereny leżące w obrębach: Nowy Świat, Kruszyna, Górzykowo, Cigacice, Zawada, Jany, m. Zielona Góra.Zakres robót budowlanych obejmuje wybudowanie wschodniej (lewej) jezdni, a także dróg zbiorczych i serwisowych, obiektów inżynieryjnych, w tym rozbiórka istniejącego mostu przez Odrę oraz budowa dwóch nowych mostów przez Odrę (w ciągu jezdni wschodniej i zachodniej), przepustów drogowych i urządzeń ochrony środowiska.

Lubin Północ - Lubin Południe
Sześć firm jest z kolei chętnych na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S3 na 11,3-kilometrowym odcinku od węzła Lubin Północ (bez węzła) do węzła Lubin Południe. Najtańszą ofertę w wysokości ok. 261 mln zł złożyła firma Mota Engil Central Europe, najdroższą, o wartości ponad ok. 432 mln zł firma Astaldi. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA będzie stosować kryterium ceny, terminu realizacji oraz gwarancji i jakości robót.

Inwestycja powinna być zrealizowana w 30 miesięcy od daty zawarcia umowy, bez wliczania okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).Budowa tego odcinka zakłada wybudowanie drogi o długości ok. 11,3 km o przekroju 2x2 pasy ruchu, dwóch węzłów Lubin Zachód i Lubin Południe, dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi S3 (dwie jezdnie po 3 pasy ruchu każda), trzech przejść dla zwierząt oraz urządzeń ochrony środowiska.
 
Otwarcie ofert na ostatni odcinek S3 od węzła Lubin Południe (bez węzła) do węzła Legnica II planowane jest w listopadzie.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Alfa Romeo Brera Nissan 350Z i Citroen DS3...

auto motor i sport 0000-00-00

Alfa Romeo Brera to styl, Nissan stawia na osiągi. Citroen DS3 to auto-gadżecik, a Nissan Juke to modny crossover. Co łączy i dzieli te samochody? O tym w teście porównawczym.

Komentuj:

~xyz 2014-11-17

Pewnie w planach... Obecnie, najbardziej potrzebny odcinek to od Lubina do Legnicy, Później od Nowego Miasteczka do Polkowic. Reszta nie jest taka straszna. Jednak jak patrzeć na przetargi to znowu nie ta kolejność w budowaniu.

~Jerzy 2014-11-17

Sorki - a gdzie północna S 3 konkretnie od Miękowa do Świnoujścia ??!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.