mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto A1 – niestety tylko połowę odcinka

Otwarto A1 – niestety tylko połowę odcinka

Kierowcy mogą już jeździć nowym, 7,5 km odcinkiem autostrady A-1 od węzła „Bełk” do węzła „Rowień”. Początkowo zakładano, że uda się oddać cały 14 km odcinek do Świerklan. Drogowców jednak zaskoczyła zima. Prace na całym odcinku od węzła „Bełk” do węzła „Świerklany” będą kontynuowane do połowy maja przyszłego roku.

Otwarto A1 – niestety tylko połowę odcinka
Odcinek o długości 7,5 km jest fragmentem kontraktu Bełk – Świerklany realizowanego przez konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i HEILIT+WOERNER Budowlana Sp. z o.o. - Wiosenne powodzie i wczesna zima spowodowały spowolnienie robót na tym kontrakcie. Jednakże mając na względzie stale zwiększającą się liczbę pojazdów na drogach i rosnące oczekiwania kierowców co do komfortu podróżowania, GDDKiA zdecydowała o otwarciu odcinek autostrady A-1. Dzięki niemu będzie można sprawnie i bezpiecznie dojechać do Żor i okolicznych miejscowości. Do Świerklan trasa zasadnicza udostępniona zostanie wczesną wiosną 2011 roku – informuje GDDKiA.

Roboty budowlane rozpoczęto 29 sierpnia 2008 roku. Termin zakończenia wszystkich prac upływa w połowie maja 2011 roku. Inwestycja ta współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności. Wartość robót to 1,1 mld zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A1, DS3, Cooper D i Polo – Uroda kosztuje

auto motor i sport 0000-00-00

Chociaż VW Polo i Mini to maluchy, za szczególnie tanie nigdy nie uchodziły. Ale też obydwa mają zalety jakich trudno szukać u większości konkurentów. Teraz do prestiżowego grona dołączają Audi A1 i Citroën DS3.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

sadlonbielsko 2010-12-18

panowie - nie piszecie na temat. Natomiast wypowiadać sie w imieniu wszystkich Polakow nie wypada - nawet jak macie swoje racje

~rzeznik 2010-12-18

Dlaczego tak drogo???

~mar 2010-12-18

To jest niedopuszczalna rzecz, że tyle trzeba płacić za przejazdy autostradami, których kilometrów tak wciąż niewiele a skandalicznie mało jak na tak spory kraj Unii Europejskiej. Niebotyczny skandal. I widać, że raczej nie przybywa nowych kilometrów dróg ekspresowych i autostrad. A jeśli chodzi o autostrady to ceny za przejazd zdecydowanie muszą być niższe niż te obecne, a bramki, w których się ręcznie płaci i tworzy to nie raz korek lepiej jak by były automatyczne! To nie na kieszenie Polaków! Niestety to wielki luksus w naszym chorym i niedorozwiniętym kraju jeździć autostradami.

~maras49 2010-12-17

ale ta pozostała polowa i tak kończy się w polu - a oddana na ważnej DW 935 Pszczyna Rybnik wiec nie ma o co kopii kruszyć

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross