mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto kolejny odcinek S7

Otwarto kolejny odcinek S7

Oddano do użytku kolejny odcinek drogi ekspresowej S7. Przebudowa ruchliwej drogi krajowej nr 7 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku blisko 16 km kosztowała ponad 456 mln zł. Do 2012 roku ekspresowa siódemka ma połączyć Kraków, Warszawę i Gdańsk.

Otwarto kolejny odcinek S7
16 lipca bieżącego roku oficjalnie otwarto nowo powstały, prawie 16 km odcinek drogi ekspresowej S7 Białobrzegi – Jedlińsk. Nowy fragment S7 zlokalizowany jest na terenach powiatów białobrzeskiego i radomskiego, przebiega przez miejscowości: Białobrzegi, Kamień, Siekluki, Gózd, Żdzary i Kępiny. Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu 2006 roku i jest częścią większego projektu, związanego z rozbudową drogi krajowej nr 7 do parametrów trasy ekspresowej.

Droga krajowa nr 7 jest jedną z najważniejszych tras o znaczeniu międzynarodowym (E77). Zapewnia połączenia między krajami skandynawskimi, a południem Europy. W układzie krajowym umożliwia połączenie wschodniej, centralnej i południowej części kraju. W układzie regionalnym Mazowsza, droga krajowa nr 7 to podstawowy ciąg drogowy, łączący Warszawę z drugim co do wielkości miastem na Mazowszu - Radomiem.

Według zapowiedzi Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniewa Rapciaka, nowa droga połączy Kraków, Warszawę i Gdańsk w 2012 roku. Już dziś trwają prace przygotowawcze i budowlane na całej jej długości. Codziennie tą trasą przejeżdża 25 tys. samochodów, dlatego jej rozbudowa jest niezmiernie ważna dla poprawy bezpieczeństwa.

Inwestycja objęła nie tylko budowę nowej drogi o parametrach trasy ekspresowej na odcinku około 16 km, lecz również budowę blisko 39 km dróg dojazdowych i lokalnych. Dla sprawnego skomunikowania przyległych miejscowości wybudowano 2 węzły drogowe Kamień i Gózd, 6 wiaduktów drogowych, 11 mostów oraz 3 kładki dla pieszych w miejscowościach Białobrzegi, Gózd i Żdzary. Dla bezpieczeństwa dzikich zwierząt wybudowano 7 przepustów ekologicznych oraz wiadukt o szerokości 50 m. Zamontowano 8 km ekranów dźwiękochłonnych, 70 km barier oraz 30 km ogrodzeń.

Wykonawcą dokumentacji projektowej była firma DHV Polska Sp. z o.o., natomiast wykonawcą robót było konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infreatructuras. Za nadzór nad realizacją zadania odpowiadała firma Scott Wilson Ltd. sp. z o.o. Oddział w Polsce. Całkowity koszt inwestycji to około 456,7 mln zł, współfinansowany w 74% z Sektorowego Programu Operacyjnego Transport w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~optymista 2008-07-28

!6 km robili prawie 2 lata od sierpnia 2006 , a do gdańska chcą zrobić w okresie 4 lat , jak by nie liczyć 4 lata = 32 km czyli do gdańska wg Ministra Infrasktruktury jest z Radomia 32 km , he he

~aaa 2008-07-21

Tam gdzie są te światła przed remontem była jednojezdniowa, nie ma już S, ale mogli zrobić węzeł. Inna sprawa, że ma tam być początek jednego z wariantów obwodnicy Radomia i nie wiadomo było jak węzeł zaprojektować.

~Alfista 2008-07-21

Ludzie, co wy gadacie? Owszem na S mogą teoretycznie byc skrzyzowania kolizyjne, ale takich sie w Polsce od lat nie buduje! Na pewno swiatla znajduja sie na odcinku nieoznaczonym jako S. Patrzcie na znaki! Przebudowywany byl tylko odcinek Bialobrzegi-Jedlinsk a z tamtad jeszcze 10km do Radomia!

~wisełka 2008-07-20

w Belgii to może i mają ale same rozwalone autostrady - katastrofa swoją drogą to jedne z najgorszych państw UE

~r 2008-07-20

obwodnica radomia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.