mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto obwodnicę Białej

Otwarto obwodnicę Białej

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował o oddaniu do użytku obwodnicy Białej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 414 Opole – Lubrza. 3,9 km odcinek trasy kosztował ponad 28 mln zł.

Otwarto obwodnicę Białej
2 czerwca 2008 roku została otwarta 3,9 km obwodnica Białej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 414 Opole – Lubrza. Inwestycja była realizowana od końca września 2006 roku do maja bieżącego roku. Nowa trasa omija Białą od strony wschodniej. Ma ona ułatwić zdecydowanie komunikację i odciążyć centrum miasta, przez które codziennie przejeżdżały tysiące samochodów.

Zakres prac objął budowę jezdni o szerokości 7 m, budowę obustronnych poboczy bitumicznych (szerokość 2 m), budowę sześciu skrzyżowań, dwóch przejazdów kolejowych, dwóch nowych wiaduktów, odcinków dróg rolniczych i zjazdów indywidualnych na pola, przepustów drogowych, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę kolidującej sieci telekomunikacyjnej i elektrycznej.

Inwestorem był samorząd województwa opolskiego, a w jego imieniu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu. Natomiast wykonawcą zadania były firmy Bilfinger Berger Polska S.A. w Warszawie oraz Zakład Techniczno-Budowlany POLBAU Sp. z o.o. w Opolu. Realizacja zadania kosztowała ponad 28,4 mln złotych. 75 procent wydatków stanowiło dofinansowanie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego udzielone w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, pozostałe 25 procent to pieniądze pochodzące z budżetu samorządu województwa.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat 500X po face liftingu
Fiat 500X po face liftingu
Fiat przeprowadził face lifting modelu 500X. Auto z zewnątrz zmieniło się nieznacznie, za to od strony technicznej całkiem sporo. Nowe są silniki, wyposażenie i wygląd kabiny.