mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto obwodnicę Borka Wielkopolskiego

Otwarto obwodnicę Borka Wielkopolskiego

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o oddaniu do użytku ponad 5 km odcinka obwodnicy Borka Wielkopolskiego, która znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 12.

Otwarto obwodnicę Borka Wielkopolskiego
17 grudnia 2007 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej obwodnicy Borka Wielkopolskiego, leżącego na trasie Leszno-Jarocin. Do tej pory ruch odbywał się wąskimi i krętymi (5 ostrych zakrętów) ulicami, co było utrudnieniem dla kierowców i mieszkańców a także naszych mieszkańców.

Nowa obwodnica jest 5,1 km odcinkiem jednojezdniowej drogi klasy GP (główna przyspieszona) o szerokości 8 m i dwóch poboczach po 2 m każde oraz maksymalnej nośności 115 kN na oś. Zakres robót podstawowych obejmował budowę wiaduktu w ciągu drogi powiatowej, konstrukcji podatnej z blachy falistej na rzece Pogonie i przepustu z blachy falistej na rzece Serawie oraz przebudowę urządzeń energetycznych, teletechnicznych, wodociągowych, melioracyjnych, budowę przepustów i rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego na rzece Pogona.

Prace budowlane trwały od października 2006r. Wykonawcą było konsorcjum firm Strabag Sp.z o.o. i PRM Mostar sp. z o.o. a całkowity koszt budowy wyniósł ponad 48 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Lukasz i Marta 2007-12-23

To wspaniala wiadomosc dla wszystkich mieszkańców Borku Wielkopolskiego. Borku, a nie Borka!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach
TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach
Słynny, brytyjski twórca samochodów sportowych powraca do świata żywych. Po 12 latach pojawi się na rynku nowy model, a tymczasem pojawił się pierwszy teaser nowej maszyny.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech