mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto obwodnicę Borka Wielkopolskiego

Otwarto obwodnicę Borka Wielkopolskiego

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o oddaniu do użytku ponad 5 km odcinka obwodnicy Borka Wielkopolskiego, która znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 12.

Otwarto obwodnicę Borka Wielkopolskiego
17 grudnia 2007 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej obwodnicy Borka Wielkopolskiego, leżącego na trasie Leszno-Jarocin. Do tej pory ruch odbywał się wąskimi i krętymi (5 ostrych zakrętów) ulicami, co było utrudnieniem dla kierowców i mieszkańców a także naszych mieszkańców.

Nowa obwodnica jest 5,1 km odcinkiem jednojezdniowej drogi klasy GP (główna przyspieszona) o szerokości 8 m i dwóch poboczach po 2 m każde oraz maksymalnej nośności 115 kN na oś. Zakres robót podstawowych obejmował budowę wiaduktu w ciągu drogi powiatowej, konstrukcji podatnej z blachy falistej na rzece Pogonie i przepustu z blachy falistej na rzece Serawie oraz przebudowę urządzeń energetycznych, teletechnicznych, wodociągowych, melioracyjnych, budowę przepustów i rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego na rzece Pogona.

Prace budowlane trwały od października 2006r. Wykonawcą było konsorcjum firm Strabag Sp.z o.o. i PRM Mostar sp. z o.o. a całkowity koszt budowy wyniósł ponad 48 mln zł.

Podobne wiadomości:

Superliga - test aut sportowych

auto motor i sport 0000-00-00

BMW M6, Corvette Z06, Lamborghini GallardoSuperleggera, Mercedes SLR McLaren 722, Porsche GT3, Ruf RT 12 - czyli jazda po wyścigowym torze, aż do granic możliwości.

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Lukasz i Marta 2007-12-23

To wspaniala wiadomosc dla wszystkich mieszkańców Borku Wielkopolskiego. Borku, a nie Borka!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross