mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto obwodnicę Międzyrzeca Podlaskiego

Otwarto obwodnicę Międzyrzeca Podlaskiego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o oddaniu do użytku 6,3 km odcinka obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, która jest częścią drogi krajowej nr 19. Pierwsze samochody pojawiły się na nowej trasie już 19 kwietnia bieżącego roku.

Otwarto obwodnicę Międzyrzeca Podlaskiego
Zakończyły się zasadnicze prace związane z budową zachodniej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, która znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 19 Białystok – Lublin – Rzeszów. Wpuszczenie ruchu na obwodnicę nie oznacza jednak zakończenia robót związanych z tą inwestycją. W dalszym ciągu przez okres dwóch miesięcy prowadzone będą prace związane z likwidacją dróg objazdowych oraz z budową fragmentów dróg dojazdowych, których dokończenie będzie możliwe po przekierowaniu ruchu na obwodnicę i rozbiórce dróg objazdowych.

Nowe obejście drogowe pozwala na ominięcie centrum miasta od strony zachodniej. Wyprowadzenie ruchu z Międzyrzeca Podlaskiego wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i odciąży mieszkańców miasta. W istotny sposób skróci się czas przejazdu na trasie Lublin – Białystok, zdecydowanie poprawiając bezpieczeństwo i komfort jazdy. Ponad 6,3 km odcinek nowej trasy posiada nawierzchnię o nośności 115 kN na oś i prędkości projektowej 100 km/h. Odcinek na całej długości posiada parametry drogi ekspresowej.

W ramach realizacji obwodnicy wybudowano węzeł drogowy w obrębie skrzyżowania z drogą krajowa nr 2 Warszawa – Terespol wraz z dwoma wiaduktami w ciągu drogi krajowej nr 2 nad drogą ekspresową, wiadukt drogowy nad ul. Tuliłowską, dwa mosty nad rzeką Krzna Północna, węzeł drogowy w obrębie skrzyżowania z ul. Jelnicką wraz z wiaduktem drogowym nad drogą ekspresową w ciągu ul. Jelnickiej oraz wiadukt drogowy nad linią kolejową Warszawa – Terespol. Zadanie obejmowało również przebudowę odcinków dróg krzyżujących się z obwodnicą Międzyrzeca Podlaskiego oraz budowę dróg dojazdowych o długości 5,74 km

Inwestorem była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Całkowity koszt budowy drogowego obejścia Międzyrzeca Podlaskiego to 91 mln zł. Zadanie było finansowane z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a wykonawcą robót była firma J&P AVAX S.A.

Zobacz zdjęcia z budowy obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Polak 2008-05-24

A kiedy obwodnica Łosic ?

~ps 2008-04-25

może kiedyś się doczekamy ekspresowej na odcinku Lublin - Białystok...

~Rob 2008-04-24

Już odpowiadam Marcinie. Wg naszych przepisów to na drodze ekspresowej jednojezdniowej jest do 100 km/h zaś na dwujezdniowej 110 km/h. Jeszcze dochodzi prędkość projektowa. Zgodnie z naszymi przepisami drogi ekspresowe projektuje się na 100 km/h. Ale wiemy że na takich 200 też się da jechać :)

~zorientowany 2008-04-23

Prędkość projektowa, to nie to samo, co prędkość dopuszczalna. Na wielu budowanych obecnie autostradach jest podawana prękość projektowa 120km/godz. Aha,nota bene 110km/godz. jest dozwolona na ekspresówce dwujezdniowej; na ekspresówce jednojezdniowej maksymalna dozwolona jest 100km/godz.

~Marcin 2008-04-23

Jedno pytanie. Przeciez ograniczenie na ekspresowej to 110 km/h. O co chodzi z tymi 100km/h?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.