mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto obwodnicę Spręcowa

Otwarto obwodnicę Spręcowa

Zakończył się projekt związany z modernizacją drogi krajowej nr 51 na odcinku Barcikowo – Spręcowo oraz budową obwodnicy Spręcowa w ciągu tej trasy. Prace o wartości ponad 56 mln zł prowadzone były łącznie na około 7,5 km odcinku drogi.

Otwarto obwodnicę Spręcowa
27 czerwca 2008 roku oddano do użytku obwodnicę Spręcowa oraz fragment drogi krajowej nr 51 Barcikowo - Spręcowo. Uroczystość miała miejsce przy skrzyżowaniu drogi krajowej 51 z drogą do Cerkiewnika. W otwarciu uczestniczyli m.in. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski , Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurkiego Jacek Protas oraz władze gmin, przez które przebiega nowy odcinek drogi.

Droga krajowa nr 51 prowadzi z Olsztynka do przejścia granicznego w Bezledach. Na wielu odcinkach jest wąska, kręta i przebiega przez centra leżących wzdłuż niej miejscowości, np. dotychczasowy przejazd przez Spręcowo odbywał się po nawierzchni z kostki brukowej.  Bitumiczna nawierzchnia jezdni na odcinku Barcikowo - Spręcowo znajdowała się w złym stanie technicznym i nie była przystosowana do obecnego natężenia ruchu kołowego. Dlatego też niezbędna była przebudowa.

Zakończona inwestycja polegała na rozbudowie drogi krajowej nr 51 na odcinku Barcikowo – Spręcowo o długości. 4,9 km (wraz z obwodnicą wsi Kabikiejmy Dolne) oraz budowie obwodnicy Spręcowa o długości 2,6 km. Łącznie długość przebudowanej drogi wyniosła około 7,5 km. Z drogami lokalnymi łączy się ona poprzez skanalizowane skrzyżowania. Na przecięciu z drogą gminną zbudowano nad obwodnicą Spręcowa wiadukt. W celu zapewnienia dostępu do pól wybudowano pod drogą przejazd gospodarczy.

Nowy odcinek drogi ma jezdnię o szerokości 7 m oraz dwa utwardzone pobocza o szerokości 2 m każde. Dopuszczalne obciążenie drogi wynosi 115 kN na oś. Inwestycja trwała 14 miesięcy i kosztowała ponad 56 mln zł. Dzięki nowej drodze poprawiły się warunki jazdy i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zmniejszył się również niekorzystny wpływ transportu na zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Dam 2008-07-06

No i ładnie - drogi promieniste z Olsztyna są jednymi z gorszych w kraju w dla miasta tej skali wieć taka informacja tym bardziej cieszy - Olsztynian i prze/-y/jezdnych @prędkościomierz - żebyś tylko jakiegoś drzewa albo rowu nie wykręcił !

~predkosciomierz 2008-07-03

no nareszcie! w koncu bedzie mozna nowe czasy do lidzbarka wykrecic :DDD

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.